За словами генпрокурора, є багато задач, які не стосуються цих двох органів.
Генеральний прокурор Руслан Кравченко поки що не думає про Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру в контексті підготовки якихось пропозицій.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час брифінгу, відповідаючи на запитання щодо того, яким чином може бути реалізовано зауваження та пропозиції щодо подальшої роботи від керівників правоохоронних органів, і чи може йтися про законодавчі зміни.
Генпрокурор, зокрема зазначив, що президентом було запропоновано проаналізувати діяльність цих органів, згадати проблемні питання та розібрати їх.
“Це запуск здорової комунікації між правоохоронними органами. Щоб кожен правоохоронний орган за своїм напрямком діяльності здійснював повноваження, незалежно. Але разом, коли ми будемо разом рухатись і допомагати одне одному, то у нас будуть у кожного свої результати. А загалом, в загальному – це результат для нашої країни”, – сказав Кравченко.
На уточнення, чи готує він якісь пропозиції, генпрокурор зауважив, що пропозицій має дуже багато і зараз намагається “запустити процеси за напрямками”.
“Про НАБУ і САП поки що не думаю. Дуже багато роботи, яка не стосується НАБУ і САП. Чесно. Я дуже сильно поважаю незалежність кожного органу, як би він не називався. І борюся за незалежність кожного прокурора. І за права його, прокурора. І тому, повірте, ніхто зловживати своїм правом, новими правами і можливостями, саме в процесуальному плані… Я за конструктивну роботу, за прозору. І спільну допомогу”, – сказав Кравченко.
НАБУ і САП – останні новини
Як повідомляв УНІАН, 22 липня Верховна Рада України ухвалила закон №12414, ключові положення якого надають Офісу генпрокурора повноваження забирати справи у НАБУ та САП, а також давати вказівки представникам цих антикорупційних органів.
Західні партнери України розкритикували цей закон. Речник Єврокомісії Гійом Мерсьє у заяві, отриманій УНІАН, повідомив, що вони “дуже стурбовані” останніми змінами в Україні, які несуть ризик “суттєво послабити компетенції та повноваження антикорупційних інституцій”, які “мають вирішальне значення для порядку денного реформ України”.