1 квітня, 08:55
Сюжет
NV Преміум
Банкіри впевнені, що НБУ не дозволить різких коливань курсу національної валюти (Фото: НБУ)
Геополітичний хаос, торгові війни та новини про перемир’я дещо незвично впливають на валютний ринок в Україні, кажуть експерти
Протягом березня НБУ майже не купував валюту. А от продав за перший місяць весни $2,5 млрд.
Кінець місяця відзначився позитивною новиною для ринку, коли Міжнародний валютний фонд погодив виділення Україні чергового траншу на $400 млн.
Також МВФ опублікував оновлений макропрогноз, згідно з базовим сценарієм якого війна має закінчитися до кінця 2025 року, негативний сценарій — другий квартал 2026 року.
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев зазначив, що основна зміна у макропрогнозі МВФ пов’язана із фінансуванням за механізмом ERA — $50 млрд коштом заморожених російських активів. Очікується, що цього року Україна наперед отримає $17,5 млрд для фінансування дефіциту бюджету у 2026−2027 роках ($8,4 млрд) та акумулювання буфера фінансування на випадок негативного розвитку подій ($9,1 млрд). Тому, за словами Гетманцева, на перший погляд, є дивним збільшення прогнозу зовнішнього фінансування у 2025 році, обсягу міжнародних резервів НБУ (з $43,3 до $56,8 млрд), а також збільшення рівня державного боргу — із 104 до 110% ВВП). «Тут нагадаю, кошти, які ми отримуємо за механізмом ERA рахуються як умовні боргові зобов’язання, які ми будемо погашати виключно, якщо росія виплатить репарації», — написав депутат.