KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Корисні копалини України – Подоляк висловився про угоду зі США — УНІАН


Радник зазначив, що ця угода має вирішити кілька завдань для України.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що підписання угоди зі США про корисні копалини України – це питання найближчого часу.

Таку заяву він зробив в етері телеканалу FREEДОМ. За словами Подоляка, зараз триває узгодження документу. Радник акцентував, що президент України Володимир Зеленський виходить із того, що має бути корисним Україні, тоді як американський лідер Дональд Трамп – із того, що має бути корисним США.

Подоляк зазначив, що ця угода має вирішити кілька завдань для України. Головні – це гарантії безпеки та справедливий розподіл прибутковості від майбутніх проєктів. 

“Президент Зеленський ставиться до підготовки такого документа в робочому форматі. Тобто його мають відпрацювати профільні міністерства, порахувати тактико-технічні параметри. Міністерство оборони, Офіс президента України мають оцінити, доопрацювати з погляду гарантій безпеки, які також будуть прописані в цьому документі. Я не бачу трагедії, що договір обговорюється, обговорюється досить ретельно на різних рівнях, створені робочі команди тощо”, – продовжив радник керівника ОП. 

Михайло Подоляк додав, що підписання цього договору – “це питання найближчого часу”. Він закликав почекати до моменту підписання угоди, і “тоді вже обговоримо деталі, які знаходяться всередині цього документа”.

Читайте також:

Угода зі США про корисні копалини України

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон виділив на допомогу Україні нібито 350 млрд доларів, і тепер він хоче повернути ці кошти. За його словами, США “просять рідкісні метали і нафту, і все, що зможемо отримати”.

Водночас міністр фінансів США Скот Бессент каже, що Україна наділена природними ресурсами та іншими національними активами, які можуть стати рушійною силою її повоєнного економічного зростання. Проте лише за умови, що її уряд і народ будуть озброєні достатнім капіталом, досвідом і правильними стимулами. 

За його словами, умови пропонованого Трампом “партнерства” передбачають, що доходи, отримані урядом України від природних ресурсів, інфраструктури та інших активів, спрямовуються до фонду, орієнтованого на довгострокову реконструкцію та розвиток України, де США матимуть економічні та управлінські права в цих майбутніх інвестиціях. 

Вас також можуть зацікавити новини: