Олексій Чернишов підозрюється у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди.
Вищий антикорупційний суд не задовольнив клопотання Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо відсторонення Олексія Чернишова з посади віцепрем’єр-міністра, міністра національної єдності України. Про це йдеться у рішенні ВАКС, ухваленому сьогодні, 2 липня.
Зокрема, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду постановив, що “у задоволенні клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України про відсторонення підозрюваного Чернишова Олексія Михайловича від посади віцепрем’єр-міністра України, міністра національної єдності України відмовити”.
Водночас ухвала ВАКС набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано.
“В разі подання апеляційної скарги, якщо таке рішення не було скасовано, рішення набуває законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції”, – йдеться у рішенні ВАКС.
Ця ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом п’яти днів з дня її оголошення. Повний текст ухвали буде оголошено 4 липня.
Згодом у ВАКС в коментарі УНІАН повідомили, що за віце-прем’єр-міністра, міністра національної єдності було внесено заставу у повному обсязі.
Справа Чернишова – що відомо
Як повідомляв УНІАН, наприкінці червня НАБУ і САП скерували до ВАКС клопотання про застосування до Чернишова запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 120 млн. Крім того, слідчі звернулися до Вищого антикорупційного суду з клопотанням про відсторонення чинного віцепрем’єр-міністра України від посади.
Чернишов підозрюється у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб.
У НАБУ зазначали, що один з київських забудовників розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у столиці під зведення житлового комплексу. Він вирішив звернутися до очільника Мінрегіону, який з держсекретарем Мінрегіону, радником міністра та директоркою держпідприємства організував умови для передачі ділянки цьому ДП, що незаконно уклало з “необхідною” будівельною компанією інвестиційні договори.
“За успішну реалізацію оборудки забудовник “винагородив” міністра та визначених ним осіб неабиякою знижкою на квартири у вже зведених житлових комплексах. З нею вартість квадратного метра становила від 1 тис. грн до 8 тис. грн при мінімальній ринковій вартості таких квартир близько 30 тис. грн за кв. м”, – підкреслили правоохоронці.