Як йдеться в матеріалі Reuters, оновлення декларації Трампа про автомобільні мита містило майже 150 категорій автозапчастин, які будуть піддаватися митам, починаючи з 3 травня, за місяць після набрання чинності 25%-вих мит на імпорт транспортних засобів.
Список охоплює тарифні коди для двигунів, трансмісій, літій-іонних акумуляторів та інших основних компонентів, а також менш дорогі деталі, включно з шинами, амортизаторами, дротами свічок запалювання і гальмівними шлангами.
До списку також входять автомобільні комп’ютери, які підпадають під чотиризначний тарифний код, що охоплює всі комп’ютерні продукти, включно з ноутбуками, настільними комп’ютерами і дисководами. Згідно з даними Бюро перепису населення США, у 2024 році обсяг імпорту в цю категорію становив 138,5 млрд доларів.
Загальний імпорт транспортних засобів і запчастин у США без урахування цієї категорії становив $459,6 млрд. Вартість автомобільних комп’ютерів, які є найважливішими компонентами кожного сучасного автомобіля і вантажівки, включно з електромобілями, не була одразу зрозумілою, оскільки для автомобільних комп’ютерів не існує окремого тарифного коду.
Список деталей, а також терміни введення мит на цей імпорт 3 травня було розкрито якраз перед тим, як Трамп оголосив про базовий тариф у 10% на весь імпорт США, водночас багато країн обклали вищими митами у відповідь, покликаними протидіяти нетарифним торговельним бар’єрам.
Високопосадовці адміністрації Трампа заявили, що автомобілі та автозапчастини, які підпадають під тарифи національної безпеки розділу 232, також обкладатимуться окремими базовими митами або митами у відповідь.
До тарифного списку можуть бути додані додаткові деталі, оскільки Білий дім доручив Міністерству торгівлі протягом 90 днів встановити процес, що дає змогу вітчизняним виробникам запросити, щоб інші імпортні деталі були спрямовані на них.
У повідомленні йшлося про те, що для транспортних засобів, які відповідають правилам походження Угоди США, Мексики та Канади, імпортери можуть сплачувати 25% мито тільки на неамериканський вміст замовлення.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит США на продукцію з більшості країн світу.
Президент США запровадив щонайменше 10% мита практично на всі товари, що імпортуються до Сполучених Штатів, а також ще вищі тарифи для десятків країн із найбільшими торговельними дефіцитами у відносинах зі США.
США стягуватимуть із країн Європейського союзу тарифи в розмірі 20%, із В’єтнаму — 46%, Тайваню — 32%, із Японії – 24%, із Південної Кореї – 25%, із Таїланду — 36%, зі Швейцарії – 31%, з Індонезії – 32%, із Малайзії – 24%, із Камбоджі – 49%, із Великої Британії – 10% та з ПАР — 30%.
Щодо таких країн, як Росія і Білорусь нові тарифи не введені. США заявили, що не стали запроваджувати мита на імпорт товарів з Росії та Білорусі, оскільки продукція з цих країн не поставляється на американський ринок.
Новий тариф для України становитиме 10% – мінімальна базова ставка.
Таке ж оподаткування застосовується до товарів з Австралії, Великої Британії, Бразилії та інших країн. Мита набудуть чинності 9 квітня 2024 року.
З 5 квітня всі країни-імпортери платитимуть мінімальний базовий тариф.
10-відсоткову ставку додаватимуть до вже наявних тарифів на товари з окремих країн. Для Китаю загальний тариф становитиме 44% (34% + 10%). Для ЄС — 30% (20% + 10%).
Крім того, США ввели 25% мита на імпорт автомобілів і запчастин. 25% мито на автомобілі почало діяти з 00:01 3 квітня (за східним часом).
25% мито на автозапчастини набуло чинності з 00:01 3 травня.
Перелік оподатковуваних товарів включає:
Легкові та вантажні автомобілі.
Десятки видів запчастин (двигуни, трансмісії, електронні компоненти, гальмівні системи).
Міністерство торгівлі протягом 90 днів розробить процедуру для розширення списку. Транспортні засоби, що відповідають вимогам USMCA, отримають часткове звільнення.
Для розширення власних повноважень при введенні мит, Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці США.
ЗМІ пишуть про те, що ЄС уже готує екстрені заходи, які пом’якшать наслідки введення Трампом тарифів.
Ну і як результат — ринки тут же відреагували на нові тарифи.