Ольга Білай, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (Фото: NV / Олександр Медведєв)
У третю річницю запровадження 100% гарантій можна сказати, що цей крок став не лише частиною заходів із підтримання фінансової стабільності країни, а й став запорукою економічної безпеки для мільйонів українців. Про це в колонці для NV Бізнес написала Ольга Білай, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб.
«Загалом Фонд гарантування вкладів виплатив понад 96% гарантованого відшкодування (а передбачені кошти на всі 100%) усім вкладникам банків, ліквідація яких розпочалася після повномасштабного вторгнення. Йдеться про тих вкладників, які звернулися за отриманням гарантованої суми, і які не є громадянами РФ або РБ і які не перебувають під санкціями», — повідомила Білай.
Загалом від початку повномасштабної війни під процедуру виведення з ринку підпало 10 банків. Дев’ять банків опинилися в ліквідації, один — Сенс Банк — націоналізовано, додала директор ФГВФО.
Було ухвалено рішення про ліквідацію дочірніх структур російських банків АТ МР Банк (колишній Сбербанк) і ПАТ Промінвестбанк.
Також протягом двох років з ринку було розпочато виведення:
— АТ Айбокс Банк;
— АТ АКБ Конкорд;
— АТ Мегабанк;
— АТ Банк Січ;
— АТ Банк Форвард;
— АТ Укрбудінвестбанк.
Крім того, ухвалено план врегулювання неплатоспроможного АТ Комінвестбанк — частину його активів і зобов’язань було передано до АТ Асвіо Банк, що стало найменш витратним способом виведення з ринку, оптимальним для всіх сторін.
«За три роки широкомасштабної війни Фонд виплатив вкладникам банків, що перебувають у ліквідації, понад 9 млрд грн гарантованого відшкодування. Причому ці виплати Фонд здійснив із власних ресурсів», — підсумувала Білай.
Раніше повідомлялося, що ФГВФО з січня 2025 року почав подавати об’єднані позови проти Росії щодо збитків, заподіяних унаслідок військової агресії банкам.