KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Україна заважає Трампу укласти бодай якусь угоду, хоча б з пінгвінами — Фурса / NV


Президент США Дональд Трамп (Фото: REUTERS/Nathan Howard)

Як йдеться в колонці NV, про це пише колумніст, інвестиційний банкір Сергій Фурса. «Трамп тимчасово переключився із руйнування світової економіки та знову взявся робити нерви українцям. І тепер стало зрозуміло, чому він раптом знову атакує Зеленського і Байдена (хоча для останнього йому і причин не треба), звинувачуючи Україну у тому, що на Україну напала Росія», — наголосив Фурса.

Він також зазначив: «Судячи з усього він поговорив із своїм другом-решалою, спецпредставником президента США Стівом Віткоффом, який дуже добре посидів із Путіним. І тепер розповідає всім, що вони близькі як ніколи, скоро буде суперпартнерство. А ще що є якісь ідеї Путіна, які чудово зайшли Віткоффу. І про українські п’ять областей, і навіть про 5-у статтю НАТО. Останнє має зробити нерви не тільки українцям, але й країнам Балтії. Так щось солодко наспівав цей Віткофф своєму дружбану Трампу, що той навіть забув, що він найкращий укладач угод у світі, і не підхопив ідею продати зброю Україні на пару десятків мільярдів доларів. Що, певно, дуже здивувало американських виробників зброї, які зазвичай були республіканцями».

«Що там Віткофф почув від Путіна? Певно, російський диктатор розповів йому, що він, звісно, взагалі не проти миру, але хоче одразу сталого миру, на 100% миру, вічного миру і вічного партнерства. Дуже вигідного партнерства, особливо для нью-йоркських девелоперів. А для цього всього лише і треба, що змусити Україну капітулювати і віддати Херсон і Запоріжжя. І тоді Україна втратить лише 25% території, про які якраз згадав Трамп у своїх промовах, які заслуговують найвищі оцінки у будь-якому когнітивному тесті. І от тому Путін ніяк не йде на ці півміри з припиненням вогню, тож не треба на нього сильно злитися і треба просто зрозуміти та прийняти. От Віткофф і зрозумів. Скільки там йому ще чемоданів аргументів насипали, не відомо, звісно», — зазначив Фурса.

«І звісно, Віткофф переказав Трампу від Путіна, що удар по Сумах був просто помилкою. А хто ж не помиляється. Хіба що тільки Трамп, який ніколи не помиляється і ніколи не програє у гольф.

І тепер Віткофф каже, що вони разом з Трампом і Путіним на порозі чогось дуже важливого. Весь світ чекає. Завмер в очікуванні.

А якщо Україна не погодиться на таку угоду, то це ж Україна винна. Бо спочатку змусила Путіна напасти, вступивши у змову з Байденом, а потім відмовляється капітулювати. І не дає всьому світу стати щасливим. Заважає, нарешті, продемонструвати світу, що Трамп найкращий укладач угод. Хоч якоїсь однієї малюсінької угоду. Хоч з пінгвінами.

Так що наїзд на Зеленського і відмова обговорювати продаж ракет для Patriots може свідчити лише про те, що Трамп готовий тиснути на Україну, щоб прийняти чудовий план Путіна. Єдине що радує, що поки всі спроби Трампа когось до чогось примусити виглядали жалюгідно і били в першу чергу по самому Трампу. І торговельна війна проти Сі і пінгвінів тому найбільш яскраве свідчення”, — наголосив Фурса.

Раніше повідомлялося, що 2 квітня 2025 року адміністрація Трампа офіційно ввела «взаємні» мита, які зачепили близько 185 країн.

Мінімальний розмір тарифу становив 10% (зокрема й для України).

Для Китаю новий тариф становив 34%, але з огляду на введені в березні 20% мита проти КНР через передбачувану роль у постачанні фентанілу до Америки, сукупні мита для Китаю становили 54%.

У відповідь Китай 4 квітня запровадив 34% мита на всі товари зі США, а також заявив, що запровадить заходи експортного контролю на сім видів рідкісноземельних металів, які використовуються при створенні високотехнологічних продуктів, наприклад, комп’ютерних чипів. Зокрема, йдеться про гадоліній та ітрій.

Трамп назвав це «помилкою» і з 9 квітня запровадив додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%.

Китай у боргу не залишився і 9 квітня підвищив мита для США до 84%.

Зі свого боку Дональд Трамп ще раз підвищив мита для Китаю — вже до 145% («за відсутність поваги до світової торгівлі») і паралельно дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн.

Китай заявив, що підвищує мита на товари зі США до 125%.