Держсекретарю Марко Рубіо дали час на розгляд пропозиції та внесення власних пропозицій (Фото: REUTERS/Chris Keane)
Зазначається, що адміністрація Трампа запропонувала скоротити бюджет Держдепу і того, що залишилося від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), майже наполовину. При цьому кошти на гуманітарну допомогу, глобальну охорону здоров’я та міжнародні організації зазнають різкого скорочення.
Скорочення призведуть до того, що загальний бюджет на всю діяльність Держдепу та USAID становитиме 28,4 млрд доларів. Це на 48% менше від рівня фінансування, затвердженого Конгресом на 2025 рік.
Відповідно до запропонованого бюджету, описаного в документів, USAID стане частиною Держдепу. Гуманітарна допомога буде скорочена на 54%, а фінансування глобальної охорони здоров’я впаде на 55%. Фінансування міжнародних організацій буде скорочено особливо різко — на 90%.
У документі йдеться, що фінансування ООН, НАТО та 20 інших організацій буде припинено. Водночас залишаться цільові внески для кількох організацій, включно з МАГАТЕ і Міжнародною організацією цивільної авіації. Там також описується повне припинення фінансування міжнародних миротворчих місій через їхні «нещодавні невдачі».
За даними WP, у Держдепі готують власний план скорочення штату, який передбачає звільнення десятків тисяч з 80 000 співробітників департаменту і закриття численних консульств та установ США.
Меморандум підписали директор з бюджету та планування Держдепу Дуглас Піткін і вже звільнений з посади директора з питань іноземної допомоги Пітер Морокко. Документ датований 10 квітня.
Держсекретарю Марко Рубіо дали час до вівторка на розгляд пропозиції та внесення власних пропозицій. Внести документ у Конгрес хочуть до кінця квітня.
Державний секретар США Марко Рубіо має до вівторка відреагувати на документ, надавши будь-які власні пропозиції.
Очікується, що остаточний варіант бюджету буде представлений Конгресу наприкінці квітня. Певні аспекти можуть зіткнутися з протидією з боку законодавців, а деякі критики кажуть, що виконавча влада не може закрити USAID без схвалення Конгресу, пише WP.
Призупинення Дональдом Трампом закордонної допомоги — що відомо
Дональд Трамп підписав указ про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів ще в перший день свого повернення в Білий дім, 20 січня, «для оцінки відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики».
27 січня Суспільне, посилаючись на пресслужбу USAID, повідомило, що агентство призупинило фінансування всіх програм і проєктів без винятків на 90 днів.
3 лютого американський мільярдер Ілон Маск, якого Дональд Трамп призначив главою Департаменту ефективності уряду, заявив про роботу над закриттям USAID.
Телеканал CNN пізніше повідомив, що головний офіс USAID у Вашингтоні закрили, про що співробітників сповістили електронною поштою.
5 березня Верховний суд США відхилив екстрене прохання президента Трампа про призупинення майже $2 млрд іноземної допомоги.
10 березня держсекретар США Марко Рубіо оголосив про офіційне закриття 83% програм USAID — після проведення шеститижневої перевірки.
12 березня BBC повідомило, що співробітники USAID отримали наказ спалити секретні документи та особисті справи. Згодом у Держдепі США повідомили Конгрес про «фактичний розпуск» USAID.
9 квітня агентство Reuters із посиланням на власні джерела повідомляло, що адміністрація Трампа ухвалила рішення відновити щонайменше шість нещодавно скасованих програм іноземної допомоги США з метою надання екстреної продовольчої підтримки.