Президент США Дональд Трамп планує наполовину скоротити бюджет Держдепартаменту та USAID (Фото: Carl Court/Pool via REUTERS)
Про це повідомляє Politico, в понеділок, 14 квітня, посилаючись на відповідний документ.
Згідно з документом, у 2026 фінансовому році на Держдепартамент та USAID планують виділити 28,4 млрд доларів, тоді як на 2025 фінансовий рік виділялось 54,4 млрд доларів.
Politico пише, що пропозиція передбачає ліквідацію або суттєве скорочення численних програм, зокрема тих, що сприяють розвитку демократії, підтримують освітні та культурні обміни, борються з незаконним обігом наркотиків та допомагають миротворчим зусиллям ООН.
Як зазначається в документі, витрати на глобальні програми охорони здоров’я можуть скоротитись приблизно на 50%, а фінансування розв’язання проблем міграції та біженців скоротять удвічі. Окрім цього, його використовуватимуть лише в надзвичайних ситуаціях.
Двоє американських чиновників, знайомих з питанням, розповіли Politico, що адміністрація Трампа розмірковує над закриттям до трьох десятків американських диппредставництв по всьому світу. Це, як зазначили співрозмовники видання, стосується посольств США на півдні Африки та в Сахелі, консульств у Європі та кількох посольств в Океанії.
Окрім цього, в бюджетному документі йдеться, що адміністрація також попросить Конгрес затвердити близько 20 млрд доларів у вигляді відкладених асигнувань. Це гроші, які відомство вирішило не витрачати й поверне до держскарбниці, пише Politico.
У лютому газета The Washington Post, посилаючись на службову записку та чиновників, знайомих з питанням, повідомляла, що міністр оборони США Піт Гегсет наказав вищому керівництву Пентагону і збройних сил США розробити план скорочення оборонного бюджету на 8% щороку протягом наступних п’яти років.
Також канал CNN писав, що уряд США розглядає можливість зменшення витрат шляхом звільнення непрофільних працівників у відомствах безпеки, зокрема Міністерства національної безпеки (DHS).
Призупинення Дональдом Трампом закордонної допомоги — що відомо
Дональд Трамп підписав указ про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів ще в перший день свого повернення в Білий дім, 20 січня, «для оцінки відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики».
27 січня Суспільне, посилаючись на пресслужбу USAID, повідомило, що агентство призупинило фінансування всіх програм і проєктів без винятків на 90 днів.
3 лютого американський мільярдер Ілон Маск, якого Дональд Трамп призначив главою Департаменту ефективності уряду, заявив про роботу над закриттям USAID.
Телеканал CNN пізніше повідомив, що головний офіс USAID у Вашингтоні закрили, про що співробітників сповістили електронною поштою.
5 березня Верховний суд США відхилив екстрене прохання президента Трампа про призупинення майже $2 млрд іноземної допомоги.
10 березня держсекретар США Марко Рубіо оголосив про офіційне закриття 83% програм USAID — після проведення шеститижневої перевірки.
12 березня BBC повідомило, що співробітники USAID отримали наказ спалити секретні документи та особисті справи.
Згодом у Держдепі США повідомили Конгрес про «фактичний розпуск» USAID.
9 квітня агентство Reuters із посиланням на власні джерела повідомляло, що адміністрація Трампа ухвалила рішення відновити щонайменше шість нещодавно скасованих програм іноземної допомоги США з метою надання екстреної продовольчої підтримки.