Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн (Фото: REUTERS/Xiaoyu Yin)
Як йдеться в матеріалі Politico, мита, які, за словами Трампа, набудуть чинності 3 квітня, є «важким ударом для європейської автомобільної промисловості та представляють собою найбільшу ескалацію в багатосторонній торговій війні Трампа, яка, як очікується, матиме серйозні глобальні економічні наслідки».
«Я глибоко шкодую про рішення США запровадити тарифи на експорт європейських автомобілів», — сказала фон дер Ляєн. «Тарифи — це податки — погані для бізнесу і гірші для споживачів однаково в США та Європейському Союзі».
«Хоча слова фон дер Ляєн була обережні, вона не залишила сумнівів у тому, що ЄС готовий помститися», — йдеться в матеріалі.
«ЄС продовжуватиме шукати рішення шляхом переговорів, захищаючи при цьому свої економічні інтереси», — сказала вона. «Як велика торгова держава та сильна спільнота з 27 держав-членів, ми спільно захищатимемо наших працівників, підприємства та споживачів у всьому Європейському Союзі».
В миатеріалі зазначається, що мита відчують у всьому світі. У 2024 році Сполучені Штати імпортували легкових автомобілів на 214 мільярдів доларів, у тому числі з неєвропейських союзників, таких як Японія, Мексика та Південна Корея.
Раніше повідомлялося, що 27 березня 2025 року президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит у розмірі25% на всі автомобілі, вироблені не в Сполучених Штатах.
Мита набудуть чинності з 3 квітня. Наразі базове мито на імпорт автомобілів у США становить 2,5%. Мита застосовуватимуться до легкових і вантажних автомобілів, вироблених у країнах, що мають угоди про вільну торгівлю зі США, включно з Канадою, Мексикою та Південною Кореєю. Вони постраждають найбільше, як і Японія та виробники автомобілів з Європейського Союзу, а також Велика Британія.
Мита також застосовуватимуться до імпорту основних автомобільних комплектуючих, таких як двигуни та їхні деталі, трансмісії, електрообладнання. Утім, введення мит на деталі може бути відкладено на місяць, про що буде повідомлено додатково.
За словами Трампа, він очікує, що нові мита спонукають автовиробників збільшити інвестиції в США, а не в Канаду чи Мексику.
Трамп також заявив, що оголошені мита можуть виявитися нейтральними або навіть корисними для Tesla, додавши, що Ілон Маск не давав йому порад щодо автомобільних мит.
У відповідь Маск заявив, що мита торкнуться і Tesla: «Це вплине на вартість деталей для автомобілів Tesla, які поставляються з інших країн. Вплив на вартість не є незначним».
Про бажання Трампа ввести мита на іноземні автомобілі було відомо заздалегідь.