Для проведення президентських і місцевих виборів потрібні будуть ще постанови ВРУ щодо їх призначення.
Після скасування воєнного стану в країні процедура, пов’язана з виборами народних депутатів, включається автоматично, а для проведення президентських і місцевих виборів потрібні будуть ще постанови ВРУ щодо їх призначення. Про ці нюанси сказав заступник Голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик в ефірі Київ24, коментуючи тему виборів в Україні, яку зараз активно підіймає президент США Дональд Трамп.
“Для того, щоб вибори стали можливими, потрібно скасувати воєнний стан. На заваді будь-яких виборів стає українська Конституція і українське законодавство на даний час. Тому ці розмови про вибори – політикам потрібно про себе нагадувати. А політики ззовні намагаються впливати на нашу владу і нею маніпулювати. Тому виникає тема виборів”,- зауважив представник ЦВК України.
Дубовик наголосив, для того, щоб вибори стали можливми, потрібно скасувати воєнний стан.
“Припиниться вогневе системне ураження нашої території і можна буде переходити до питання виборів. Після скасування воєнного стану включається конституційна процедура, пов’язана з виборами народних депутатів України. А Верховній Раді треба буде своїми постановами призначити президентські і місцеві вибори”, – пояснив він.
На запитання, чи можна спочатку провести президентські вибори, він відповів, що важко сказати.
“От що стосується парламентських виборів – там чітко: скасовується військовий стан. Для цього рішення парламенту про проведення виборів не потрібно. ЦВК протягом місяця зобов’язана оголосити про початок виборчого процесу”, – пояснив Дубовик.
Також він зазначив, що наразі виникає й інше питання: які саме вибори будуть проводитись, тому що наша Конституція і законодавство включає чергові, позачергові і проміжні вибори.
“Повоєнні вибори не врегульовані. Відома маніпулятивна заява одного з політиків, що вибори відбудуться 26 жовтня – в останню неділю жовтня, коли в нас за Конституцією мають відбутися чергові вибори народних депутатів. Але наша ВРУ засідає вже 6-й рік. Це політико-конституційне питання – чи це чергові вибори, чи повоєнні. І тут наш законодавець повинен або внести зміни у виборчий кодекс або прийняти спеціальний закон, яким врегулювати цю процедуру”, – каже Дубовик.
Те ж саме стосується виборів президента.
“Які в нас? Може вони й чергові, але знову ж таки, ЦВК – виконавці і їм треба, щоб чітко була прописана процедура, чітко був визначений регламент. Ми створили робочі групи, ми експертно працюємо над цим, але відповідь на це повинні дати політики – народні депутати України”, – сказав заступник голови ЦВК.
Вибори в Україні: останні новини
Тема виборів в Україні під час війни час від часу обговорюється в інформаційному просторі. Російський диктатор Володимир Путін давно намагається добитись проведення виборів в Україні, заявляючи, що нинішній президент Володимир Зеленський ніби нелегітимний. Представники країни-агресора маніпулюють питанням голосування, аби показати нібито “нелегітимність” української влади.
Риторику Путіна підтримав новий президент США Дональд Трамп. Він назвав Зеленського “диктатором без виборів”. І провину на відсутність виборчого процесу в Україні він поклав саме на президента України, а не на кремлівського агресора, який вже три роки веде повномасштабну війну проти нашої країни.