Президент США Дональд Трамп (Фото: REUTERS/Brian Snyder)
Про це в інтерв’ю Радіо NV заявила експертка з питань енергетики Лана Зеркаль. «Вони одразу були ефективними, на певний час фактично зупинили торгівлю і використання так званого „тіньового флоту“. Я думаю, вони мають бути продовжені новою адміністрацією, ми знаємо, як перереєстровують ці флотилії, кораблі змінюють свої назви, порти приписки. Тому було б дуже важливо, якби адміністрація, яка прийшла до Вашингтона, продовжила б цю боротьбу з флотом і співпрацювати з партнерами, такими як Індія і Китай щодо відмови від купівлі цієї нафти і нафтопродуктів», — зазначила Зеркаль.
Говорячи про те, чи є надія, що адміністрація президента США Дональда Трампа підхопить такий темп, ще й з огляду на те, що високопосадовці та сам президент декларували збільшення видобутку в США, Зеркаль зазначила: «Багато що декларується, треба спокійніше до цього ставитися і зрозуміти, що стиль комунікації змінився. Потрібно визначатися, що саме нам потрібно і які в нас цілі. Якщо бути союзниками Трампа, то треба просто брати участь у шоу, яке він веде. Трамп головний у цьому шоу, а всі інші просто приносять якісь виграші, які президент може собі повісити на груди».
Говорячи про те, чи має українська дипломатія змінити підхід, Зеркаль зазначила: «Я думаю, не тільки дипломатія, а вся риторика має бути докорінно змінена. Треба припинити розповідати, що це президент Зеленський придумав, що треба поміняти наші рідкоземельні метали на продовження підтримки США. Треба розповідати те, як це більше подобається президенту Трампу. Що це він придумав таку чудову річ, яка дозволить Америці бути переможцем».
Раніше повідомлялося, що 3 лютого 2025 року президент США Дональд Трамп висловив зацікавленість в отриманні українських рідкоземельних металів в обмін на допомогу США.
Президент України Володимир Зеленський включив до плану перемоги пункт про рідкоземельні ресурси, розраховуючи в цьому питанні на США.
Після цього Зеленський заявив, що Київ відкритий до того, щоб видобувати корисні копалини разом із партнерами.
7 лютого 2025 року Зеленський повідомив, що в межах потенційної угоди з адміністрацією Дональда Трампа Україна і США можуть спільно розробляти корисні копалини на українській території.
Того самого дня президент США Дональд Трамп заявив, що планує провести зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, зокрема для обговорення обміну рідкоземельних мінералів на підтримку США.
11 лютого президент США Дональд Трамп повідомив, що Україна «по суті погодилася» передати США рідкоземельні мінерали як плату за військову допомогу, яку Вашингтон надав Києву.