Володимир Путін (Фото: Yuri Kochetkov/Pool via REUTERS)
Про це пише The Moscow Times.
«У січні витрати, за попередньою оцінкою, виявилися більшими за доходи на 1,71 трильйона рублів, або 0,8% ВВП, порівняно із закладеним у бюджет дефіцитом на рік 1,17 трильйона рублів, або 0,5% ВВП», — йдеться в публікації. — «Рік тому в січні бюджет було виконано з дефіцитом 124 мільярди рублів, 0,1% ВВП».
Витрати бюджету РФ в січні 2025 року становили 4,38 трильйона рублів і, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зросли на 73,6%.
Таким чином, за перший місяць року Мінфін РФ виконав 10,6% річних призначень за видатками, які закладені в розмірі 41,47 трильйона рублів, йдеться в публікації.
Доходи бюджету в січні порівняно з січнем 2024 року збільшилися на 11,4% до 2,67 трильйона рублів. При цьому не нафтогазові доходи зросли на 9,3% до 1,88 трильйона рублів, а надходження від нафти і газу зросли на 17% до 789 мільярдів рублів
Зазначається, що Федеральний бюджет РФ останні три роки виконували з дефіцитом понад 3 трильйони рублів, або приблизно 2% ВВП, який Мінфін покривав дедалі зростаючими внутрішніми запозиченнями і коштами Фонду національного добробуту, вільна частина якого за цей час скоротилася на дві третини.
«Цього року, незважаючи на подальше нарощування бюджетних витрат, Мінфін розраховує скоротити дірку в скарбниці до 1,17 трильйона рублів, або 0,5% ВВП», — йдеться в публікації. — «Однак, настільки оптимістичні показники закладені завдяки очікуванням зростання доходів від підвищення з 2025 року податків на бізнес і громадян і скорочення соціальних витрат у реальному вираженні».
Як повідомлялось, нові санкції США проти російської нафти, запроваджені 10 січня адміністрацією Джо Байдена, коштуватимуть російській економіці десятків мільярдів доларів втраченої експортної виручки і призведуть до зростання курсу долара вище 130 рублів.