За словами президента, за столом переговорів мають бути ті, хто готовий взяти на себе відповідальність за гарантії безпеки, надання допомоги, зупинення Путіна та інвестування у відновлення України.
Президент України Володимир Зеленський розповів, чи буде Китай за можливим столом переговорів про завершення повномасштабної війни Росії проти України.
Як передає кореспондент УНІАН, на це питання голова держави відповів під час спілкування з журналістами у режимі відеовключення з Абу-Дабі.
Зокрема, у нього запитали, чи розглядає Україна залучення Китаю до мирних перемовин після зустрічі керівника Офісу президента Андрія Єрмака та міністра закордонних справ Андрія Сибіги з міністром закордонних справ КНР Ван Ї у Мюнхені.
“Важливо нам говорити і залучати Китай. Сприяти тиску на Путіна (російського диктатора Володимира Путіна – УНІАН), щоб він закінчив війну. Ми бачимо, мені здається вперше, зацікавленість Китаю. І я думаю, що це у більшості своїй завдяки тому, що зараз пришвидшуються всі процеси. Ми не можемо бути проти того, коли країни, особливо, коли країни глобального півдня, зацікавлені у тому, щоби допомагати Україні, і тиснути на Росію закінчити війну”, – сказав Зеленський.
Президент вважає, що зустріч з Ван Ї була важливою.
“За цією зустріччю може бути продовження діалогу на іншому рівні”, – сказав Зеленський.
Разом з тим, у Зеленського запитали, чи може бути Китай за столом переговорів про припинення війни Росії проти України.
“Ми готові мати присутність серйозних гравців. Але, за столом перемовин – у цей момент будуть ті, хто готові взяти на себе відповідальність, як за гарантії безпеки, так і допомоги, так і зупинення Путіна, так і інвестування у відновлення України”, – наголосив президент.
Зустріч Єрмака та Сибіги з головою МЗС Китаю – що відомо
Як відомо, 15 лютого на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Андрій Сибіга провели зустріч з міністром закордонних справ КНР Ван Ї.
Керівник Офісу Президента і міністр закордонних справ розповіли про українське бачення шляхів досягнення всеохопного, справедливого та стійкого миру. Вони відзначили, що Китай є глобальним гравцем, роль якого в досягненні миру надзвичайно важлива.
Ван Ї наголосив, що Україна має бути стороною будь-яких потенційних мирних переговорів і також важлива участь Європи в них.
Раніше Ван Ї заявив, що Європа має брати участь у переговорах щодо України. Він відкинув можливість того, що Китай для тиску на Росію скоротить імпорт російського газу.