Зараз вся увага світу зосереджена на справжньому буревії з президентських указів, розпоряджень, заяв, телефонних розмов та обіцянок в соціальних мережах, які не те що ринки, а й весь світ можуть з ніг на голову поставити. Але рано чи пізно будь-який політичний буревій закінчується і життя фінансового світу повертається до фундаментальних цінностей. Серед них контроль над інфляцією з боку центрального банку є чи не однією з найважливіших.
В середу світ дізнався, що споживча інфляція в США знову трохи підросла, до 3%. Це найгірше значення за попередні шість місяців, вище за прогноз аналітиків та все далі від цільового показника центрального банку у 2%. Начебто все виглядає доволі сумно. Та й перша реакція ринків — що акцій, що облігацій — була одностайно негативною. Але цікаво, що головний борець з інфляцією Пауелл не сильно засмутився. На його думку, січневий показник демонструє, що центральний банк «вже близько, але ще не там», маючи на увазі цільовий показник інфляції. Він додав — «ми не робимо трагедії через один або два погані показники». До того ж за версією Голови ФРС, на зростання інфляції вплинули сезонні фактори. Зокрема, підвищення рівня мінімальної зарплати на початку року.
Так то воно так, але варто зауважити, що вже з вересня минулого року, коли інфляція зменшилася до мінімального за останній рік значення у 2.4%, вона впевнено, кожного місяця, продовжує зростати. Але будемо вважати, що Пауеллу видніше, та й більшість аналітиків Волл-стріт вважає, що прогрес в боротьбі з інфляцією очевидний.