Кремль (Фото: REUTERS/Maxim Zmeyev/File Photo)
Про це пише Reuters.
Зазначається, що близько $300 мільярдів російських фінансових активів були заморожені за кордоном невдовзі після того, як Москва відправила війська в Україну в лютому 2022 року, і західні країни обговорюють, як найкраще використати ці активи.
При цьому на поточному тижні урядовий комітет РФ із законодавчої діяльності схвалив законопроєкт, що визначає процедуру конфіскації Росією іноземної власності в РФ у відповідь на аналогічні дії інших держав з російськими активами. Це, мовляв, відкриває шлях до його обговорення в держдумі, нижній палаті парламенту Росії.
Цей законопроєкт є продовженням указу, підписаного російським диктатором у травні 2024 року, щодо американського майна та цінних паперів, які Росія може визначити ніби як компенсацію за будь-які збитки, завдані внаслідок арешту заморожених російських активів у Сполучених Штатах.
За словами джерел, новий закон поширюватиметься на всі так звані «недружні» держави, які запровадили санкції проти Росії через її дії в Україні.
Очікується, що рішення будуть виконуватися через позови, подані до арбітражного суду російськими держорганами, такими як центральний банк, Генеральна прокуратура та урядові установи. Відповідачами виступатимуть іноземні держави, які заарештували російські активи.
«Джерело, знайоме з дискусіями навколо законопроєкту, повідомило, що під ударом можуть опинитися рахунки типу „С“, доступ до яких заблоковано, якщо Москва не надасть відмову», — йдеться в публікації. — «Це може створити проблеми для багатьох іноземних інвесторів, як приватних осіб, так і великих американських інвестиційних фондів, на рахунках яких застрягли мільярди доларів».
Як повідомлялось, бельгійський депозитарій Euroclear, у якому розміщено найбільшу частину заморожених російських активів, готує другий транш виплат для України.