KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Переговори про мир – експерт пояснив, чому Путін захотів перемовин у Стамбулі — УНІАН


Відведення військ від лінії зіткнення очільник Кремля хоче використати у власних інтересах, як це вже було, впевнений ексспікер Генштабу ЗСУ.

Користуючись прикриттям перемовного треку, російський диктатор Володимир Путін продовжить вести активні наступальні дії, переконаний військовий експерт, ексспікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов. Про це він сказав в ефірі Київ24.

“Путін недарма виходить на умовний Стамбул 2.0, а для того, щоб, користуючись прикриттям перемовного треку, продовжити вести активні наступальні дії. Надто масштабні його приготування до літньої наступальної кампанії. І вони є абсолютно красномовними. Ворог зосереджує свої зусилля, щоб атакувати і в перспективі взяти під контроль найбільшу міську агломерацію на території нашої Донеччини, яка включає в себе Слов’янськ, Краматорськ,  Дружківку та Костянтинівку. Я думаю, що під прикриттям перемовного треку Путін буде намагатись це зробити”, – сказав Селезньов.

Водночас активізація ворожих сил та засобів на півдні Запорізької області і півдні Херсонщини теж, за словами Селезньова, свідчить, що Путін не відмовився від планів окупувати повністю українські області, що незаконно включені до складу Росії. 

“Я думаю, що Путін міркує, у який спосіб – чи то силою дипломатії, чи то силою зброї – реалізувати кейс повної окупації тих регіонів нашої країни, що включені до складу РФ відповідно до нової редакції російської Конституції”, – зазначив він.

Читайте також:

Щодо ініціативи створення демілітаризованої зони Селезньов висловив переконання, що Путін однозначно використає це у своїх інтересах, як це було минулі рази.

“Відвід військ на 15 км від лінії зіткнення не буде дієвим. Ми вже розводили війська, відводили ствольну артилерію. І тоді ворог просто ховав частину своєї артилерії і вночі, коли спостерігачі ОБСЄ відпочивали, бив з неї по наших позиціях. Цього разу механізм моніторингу взагалі не визначений. Путін точно цей кейс зараз використає у власних інтересах”, – прокоментував військовий експерт.

За його словами, в “сірій” зоні можуть відбуватися будь-які злочинні дії окупантів, бо немає механізму контролю. Селезньов вважає, що ворог буде здійснювати в цій зоні певні накопичення.

Те, що росіянам вірити не можна, підтвердили і результати нещодавніх двох перемир’їв, які проголошував очільник Кремля, зазначив Селезньов. Зокрема, під час “великоднього перемир’я” ворог накопичив протягом 30 годин ресурси і потім ефективно атакував наші рубежі та позиції. А під час наступного, травневого, що мало тривати три доби, жодної хвилини затишшя на полі бою не було. До того ж КАБи цього разу летіли і по цивільних об’єктах, підкреслив колишній речник Генштабу.

 “Тобто вірити в ефективність такого плану, його реалізацію за відсутності навіть бодай якогось механізму контролю не варто. Ми зараз на етапі певних політичних дискусій, обговорення намірів, але практичної складової в цих намірах немає”, – сказав Селезньов. 

Переговори з РФ: головне

Як повідомляв УНІАН, учора президент США Дональд Трамп заявив, що Україна повинна негайно погодитися на переговори з Росією в Туреччині, які запропонував Путін. За словами Трампа, Путін не хоче укладати угоду про припинення вогню з Україною, а хоче зустрітися в четвер, 15 травня, в Туреччині, щоб обговорити можливе припинення кривавої війни. 

За словами президента США, сторони принаймні “зможуть визначити, чи можливе укладення угоди”. “А якщо ні, то європейські лідери і США знатимуть, як ідуть справи, і зможуть діяти відповідно”, – зауважив Трамп.

Президент України Володимир Зеленський погодився на переговори в Туреччині в четвер, 15 травня, але тільки особисто з Путіним.

Як відомо, 6 травня спеціальний представник Трампа Кіт Келлог запропонував створити 30-кілометрову демілітаризовану зону між українськими та російськими військами. Це передбачає відведення обома сторонами військ на 15 кілометрів від лінії фронту для утворення буферної зони, яку контролюватимуть міжнародні спостерігачі. 

Проте у ЗСУ розкритикували цю ініціативу Келлога. Як заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, створення 30-кілометрової демілітаризованої зони на фронті є дуже ризикованим для України і призведе до втрати територій.

Вас також можуть зацікавити новини: