Також президент заявив, що Україна чекатиме і на “повне, тривале” припинення вогню з завтрашнього дня.
Президент України Володимир Зеленський погодився на переговори в Туреччині в четвер, 15 травня, але тільки особисто з главою Кремля Володимиром Путіним. Про це він написав у Telegram після заклику американського лідера Дональда Трампа провести зазначену зустріч.
Водночас Зеленський заявив, що Україна чекатиме і на запропоноване раніше повного припинення вогню з 12 травня.
“Ми чекаємо відзавтра припинення вогню – повного і тривалого, щоб дати необхідну основу дипломатії. Немає сенсу затягувати вбивства. І буду чекати Путіна в четвер у Туреччині. Особисто. Сподіваюся, що росіяни цього разу не шукатимуть причини, чому вони не можуть”, – написав президент України.
Оновлено. У вечірньому відеозверненні Зеленський наголосив, що Україна чекає “ясної відповіді від Росії” щодо припинення вогню з 12 травня:
“Війну Росії все одно доведеться закінчувати. Вбивства мають закінчитися. Українські сили готові будуть реагувати дзеркально – щоб це було чесно. Ми неодноразово чули від партнерів, що вони готові посилювати санкції проти Росії, якщо Путін відмовиться від припинення вогню. Подивимося”.
Президент підтвердив готовність зустрітися з Путіним у Туреччині особисто:
“І у нас в Україні немає жодної проблеми вести переговори – ми готові до будь-яких форматів. Я буду цього четверга, 15 травня, у Туреччині – і очікую на Путіна в Туреччині. Особисто. І сподіваюся, що Путін цього разу не шукатиме причин, чому він щось не може. Ми готові говорити, щоб закінчити війну. Четвер, Туреччина. Президент Трамп підтримав, Усі лідери підтримали”.
Переговори України та Росії – заява Трампа
Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що Україна повинна негайно погодитися на переговори з Росією в Туреччині, які запропонував Путін:
“Президент Росії Путін не хоче укладати угоду про припинення вогню з Україною, а хоче зустрітися в четвер (15 травня) в Туреччині, щоб обговорити можливе припинення кривавої війни. Україна повинна погодитися на це негайно”.
За його словами, принаймні сторони “зможуть визначити, чи можливе укладення угоди”: “А якщо ні, то європейські лідери і США знатимуть, як йдуть справи, і зможуть діяти відповідно!”.