KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Переговори в Стамбулі можуть стати поворотним моментом


Втім Дональд Трамп знову примудрився вибити гарні “карти” з рук Києва.

Гучні публічні заяви останніх днів щодо 30-денного припинення вогню і прямих переговорів між державними лідерами України та Росії можуть бути лише верхівкою інтенсивних закулісних переговорів, які ведуться просто зараз. Не виключено, що найближчі дні стануть поворотними у російсько-українському протистоянні, пише The Economist.

Автор публікації наводить хронологію останніх подій, а точніше заяв. Усе почалося 10 травня, коли президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер озвучили пропозицію про безумовне 30-денне припинення вогню і погрозу санкціями, якщо Росія не погодиться. При цьому робився акцент, що США підтримують цю ідею.

Однак Путін у заяві-відповіді проігнорував пропозицію перемир’я, висловивши втім готовність до прямих переговорів з Києвом. Українські чиновники вже встигли зробити заяви, що без припинення вогню переговорів не буде, коли всі карти Києву зіпсував президент США Дональд Трамп. Він написав у своїй соцмережі, що Україна повинна “негайно” погодитися на переговори з Путіним, проігнорувавши той факт, що Путін не відповів на пропозицію про перемир’я. 

Як зазначає The Economist цим постом Трамп підірвав силу спільного ультиматуму України та Європи і не залишив Володимиру Зеленському простору для маневру.

Позитивом є хіба що ремарка Трампа, що ці переговори покажуть справжню готовність Росії до мирної угоди. За оптимістичного тлумачення це може означати, що Америка готова тиснути на Росію, якщо побачить в ній перешкоду для миру. 

“Інтенсивність публічної дипломатії свідчить про те, що ведуться серйозні закулісні переговори, і що наступні дні справді можуть виявитися вирішальними. Пан Трамп явно залишається центром, навколо якого обертаються всі сторони, кожна з яких підлаштовує свою риторику під його мову та його дописи в соціальних мережах”, – пише The Economist.

Разом з тим автор публікації зауважує, що аж надто сподіватися на припинення бойових дій в наступні кілька днів не варто. Так само не варто очікувати, що зустріч Зеленського і Путіна – якщо переговори взагалі відбудуться – призведе до конкретних результатів вже у найближчий час. 

Переговори Зеленського і Путіна

Як писав УНІАН, попри озвучену готовність Путіна до прямих переговорів з Україною, немає жодних ознак того, що російський диктатор відмовився від своїх максималістських цілей в Україні. Він так само вимагає віддати Росії ще чотири області на додачу до Криму, а також хоче політичної реорганізації України. Фактично йдеться про вимогу капітуляції Києва.

Тим часом очільник МЗС України Андрій Сибіга висловив сумнів, що Путін взагалі приїде до Туреччини на переговори. Український міністр переконаний, що російському диктатору не вистачить на це мужності.

Вас також можуть зацікавити новини: