Міністерство оборони спрямує третину оборонного бюджету на технологічну зброю (Фото: Міноборони України)
Про це повідомив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.
«Оборонні закупівлі сьогодні – це не тільки забезпечення потреб ЗСУ. Це також потужний драйвер розвитку українського технологічного сектору, особливо в напрямках БПЛА, РЕБ, ракетних технологій», — зазначив Канєвський.
Учасники зустрічі обговорили досвід участі бізнесу в оборонних закупівлях і пошук точок поліпшення наявної системи. Зокрема, в частині підвищення прозорості, конкуренції та оперативності процедур.
Також було поставлено завдання на 2025 рік. Серед цілей — уніфікація технічних вимог до БПЛА, що дасть змогу сформувати єдині підходи до оцінки продукції, спростити процедури закупівель і прискорити ухвалення рішень та допоможе масштабувати надійних постачальників Міноборони.
12 березня WSJ писало, що після того, як американські безпілотники «розчарували» на полі бою, оборонні стартапи об’єднали зусилля з українськими виробниками, щоб створити кращі, перевірені війною літальні апарати для військових США.
15 березня Зеленський заявив, що українська ракета Довгий Нептун пройшла випробування та успішне бойове застосування. Пізніше Зеленський оголосив, що український дрон, здатний здійснювати польоти на 3 тисячі кілометрів, також пройшов випробування.
17 березня президент України Володимир Зеленський заявив про успішні випробування українського дрона, здатного здійснювати польоти на 3000 кілометрів.
28 березня президент Зеленський після засідання Ставки Верховного головнокомандувача повідомив, що Україна працює над збільшенням виробництва дронів і максимальним прискоренням ракетної програми.
29 березня ексміністр з питань стратегічних галузей промисловості, а нині радник президента Зеленського Олександр Камишин заявив, що Україна може виробляти до 5 млн FPV-дронів на рік.
За його словами, зараз в Україні є понад 150 виробників, які можуть виготовляти до 100 тисяч дронів на місяць.