Ми зібрали знеособлені дані близько 700 тис. користувачів нашого гаманця, що так чи інакше взаємодіяли з централізованими біржами. Ось що в нас вийшло.
Середня кількість бірж і диверсифікація
У середньому кожен користувач взаємодіє одразу з кількома біржами, що підтверджує зростаючу тенденцію до диверсифікації активів і управління ризиками.
- 29,65%, тобто майже третина людей користуються лише однією криптобіржею.
- 22,18% користувачів, взаємодіють із двома цифровими платформами.
- 15,63% працюють з трьома біржами, 11,33% — з чотирма, 8,17% — з п’ятьма.
- Ще 13% клієнтів використовують у своїй роботі від 6 до 11 криптоплатформ.
- І тільки 0,006% користувачів Trustee працюють з 12 криптобіржами.
Попри те, що понад половина клієнтів (51,83%) взаємодіють тільки з однією або двома біржами, їхня середня кількість — 3,28 бірж на одну людину.
Якими криптобіржами користуються українці
Наступна частина присвячена тим біржам, що брали участь у дослідженні. Нагадаю, що з урахуванням значення в 3,28 бірж на людину загальне число відсотків — приблизно 328%.
Беззмінним лідером на ринку є Binance — найбільша криптобіржа у світі. У річному звіті за 2024 рік вона відзвітувала про досягнення рівня в 250 млн користувачів. При цьому 50 млн із них прийшли на біржу в останні пів року. Обсяг торгів на добу в 6,5 разів перевищує біржу #2. Нею користуються 92,4% клієнтів Trustee.
На другому місці біржа ByBit з 71,2% – вона наростила позиції після проблем Binance з регуляторами й зміною керівництва. За даними CoinMarketCap на основі трафіку, ліквідності, обсягів торгів і забезпеченості активів, вона посідає друге місце, незважаючи на менші обсяги, ніж у деяких інших бірж. У лютому 2025 року вона зіткнулася з найбільшим в історії крипторинку зламом на $1,6 мільярда, але, схоже, гідно витримала удар, повернувши довіру користувачів.
На третьому місці з 36,6% платформа OKX. Це гонконгська криптобіржа, орієнтована на глобальний ринок із функціями стейкінгу, позик і гаманцем. Її кількість щоденних клієнтів і обсяг торгів приблизно дорівнює показникам ByBit.
Далі розташувалися ще 10 криптобірж, якими користуються клієнти Trustee Plus — MEXC (31%), KuCoin (22%), HTX (20,3%), Bitget (18,5%), WhiteBit (11,2%), Gate (11%), Kraken (5,99%), BitFinex (5,35%), Kuna (1,83%) і CEX IO (0,95%). Варто відзначити частку місцевих криптоплатформ — сумарно (WhiteBit, Kuna) вона становить 13%.
Які висновки випливають із дослідження
Ці дані демонструють, що 70,35% криптовласників не обмежуються однією біржею, а використовують для торгівлі та розподілу активів кілька платформ.
Також із даних дослідження можна зробити такі висновки:
- Концентрація користувачів навколо трьох найбільших бірж свідчить про високу довіру до них і зручність використання — 200,2% на три платформи.
- MEXC (31%) і KuCoin (22%) займають верхні позиції «другого ешелону» платформ. HTX (20,3%), Bitget (18,5%) та інші мають менш значущу, але все ж помітну призначену для користувача базу. Це свідчить про те, що, попри домінування великих гравців, існує нішевий попит на інші біржі.
- Висока частка криптобірж поза першими трьома місцями свідчить про зростаючу потребу користувачів у додаткових функціях. Криптани не обмежують себе однією біржею, а використовують найкращі пропозиції різних бірж і шукають нові можливості.
У фіналі хотілося б зазначити, що за даними НКЦПФР наприкінці 2024 року кількість активних власників цифрових активів в Україні становила майже 3 млн осіб. При цьому за 5+ років роботи Trustee Wallet його завантажили понад 1 млн разів, Trustee Plus встановили 700 000+ разів, а активна база криптокарти Trustee перевищує 250 000.
Дані підтверджують: крипторинок розвивається, а користувачі дедалі активніше його освоюють.