Президента США Дональда Трампа підозрюють у незаконному збагаченні у зв’язку з його заявами про тарифи (Фото: REUTERS/Nathan Howard)
Про це пише The Time у четвер, 10 квітня.
Видання пише, що в середу, 9 квітня, після того, як Трамп оголосив про 90-денну паузу на введення нових тарифів проти країн, індекс S&P 500 піднявся більш ніж на 9%.
«ЦЕ ЧУДОВИЙ ЧАС ДЛЯ ПОКУПКИ!!!» — написав американський президент у соцмережі Truth Social за кілька хвилин після відкриття ринку, використавши також літери DJT, що означають як його ініціали, так і коротку назву його медіакомпанії.
Як повідомляє The Time, Адам Шифф став першим сенатором, який закликав Конгрес розслідувати можливу інсайдерську торгівлю з боку адміністрації Трампа після призупинення введення мит.
Такі розслідування можуть проводити юридичний комітет Сенату або фінансовий комітет Сенату. Їх відповідно очолюють республіканці Чак Грасслі з Айови та Майк Крапо з Айдахо, які намагаються не конфліктувати з Білим домом, ідеться в матеріалі.
The Time пише, що реакція ринку на рішення Трампа була швидкою та ейфоричною. Акції підскочили більш ніж на 7% за лічені хвилини після оголошення тарифної паузи, а в підсумку зросли більш ніж на 9%. Прибутковість облігацій, яка зростала на тлі побоювань економічного спаду, знизилася, а ціни на нафту, які також падали, відновились.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявляв, що тарифна пауза була запроваджена для проведення спеціальних переговорів із країнами.
«Єдина впевненість, яку ми можемо надати, — це те, що США будуть вести переговори добросовісно», — зазначив Бессент.
Він також зауважив, що вони з президентом довго розмовляли перед ухваленням рішення щодо тарифів і що цей крок допоміг «поставити Китай у незручне становище».
Введення США тарифів проти країн — що відомо
2 квітня адміністрація Трампа офіційно ввела “взаємні” мита, які торкнулися близько 185 країн. Найвищі тарифи, до 50%, було встановлено для Лесото і французької заморської території Сен-П’єр і Мікелон.
Серед інших високих ставок — Камбоджа (49%), В’єтнам (46%), Китай (34%), ЄС (20%). Базова ставка для країн, не зазначених окремо, зокрема для України, становить 10%. Росія в переліку не згадується.
У відповідь Китай також ввів мита в розмірі 34% і подав офіційну скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ). Державна рада КНР закликала Вашингтон скасувати обмеження. Трамп назвав це «помилкою» і ввів додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%.
У Мінекономіки України заявляли, що ситуація із запровадженими США митами “складна, але не критична“.
7 квітня міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що понад 50 країн висловили бажання почати переговори зі Сполученими Штатами щодо введених мит.
Нові мита США на іноземні товари набули чинності після опівночі 9 квітня.
Однак того ж дня президент Трамп заявив, що дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн, але підвищив мита для Китаю — до 125% через «відсутність поваги».
Пізніше прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт повідомила, що рішення США про 90-денну паузу щодо мит для інших країн є «тактикою переговорів» американського президента Дональда Трампа.
«Багато хто з вас у медіа явно не зрозумів „мистецтва угоди“. Ви явно не побачили, що робить президент Трамп», — заявила чиновниця.
10 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС відкладає введення торговельних контрзаходів щодо США на 90 днів, аби «дати шанс» переговорам.