Персональний склад Кабміну зазнав істотних змін.
Верховна Рада України проголосувала за призначення міністрів нового складу уряду, який запропонувала прем’єр-міністр Юлія Свириденко. Про це свідчить пряма трансляція пленарного засідання парламенту, яку через Youtube веде народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк.
За звільнення з посад міністрів старого складу Кабміну та призначенного нового уряду проголосувало 253 народних депутатів, утримались 23 депутати, а голосували проти – 13.
Зокрема, новий уряд має такий склад:
- Михайло Федоров – перший віцепрем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації;
- Олексій Кулеба – віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку інфраструктури та територій;
- Тарас Качка – віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;
- Матвій Бідний – міністр молоді та спорту;
- Герман Галущенко – міністр юстиції;
- Світлана Гринчук – міністр енергетики;
- Денис Улютін – міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України;
- Наталія Калмикова – міністр ветеранів України;
- Ігор Клименко – міністр внутрішніх справ;
- Оксен Лісовий – міністр освіти і науки;
- Віктор Ляшко – міністр охорони здоров’я;
- Сергій Марченко – міністр фінансів;
- Олексій Соболєв – міністр економіки, довкілля та сільського господарства.
Оновлено о 15.55. Окремо народні депутати проголосували за перепризначення Андрія Сибіги на посаді міністра закордонних справ України. За це рішення віддали свої голоси 271 народний депутат. “Утримались” – 11 народних обранців, голосував “проти” – 1.
Новий уряд України
Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 17 липня, 262 народні депутати підтримали кандидатуру Юлії Свириденко і призначили її на посаду прем’єр-міністра України.
При цьому, Президент України Володимир Зеленський розповів про завдання, які стоять перед новим складом уряду на чолі зі Свириденко. Зокрема, ключове завдання оновленого уряду – продовжити економічне зростання в Україні. Крім того, глава держави очікує, що Сили оборони та безпеки України будуть і надалі отримувати весь необхідний ресурс для захисту нашої держави, для захисту наших людей.
Також уряд України має провести аудит усіх домовленостей, угод, меморандумів із партнерами у сфері оборони, оборонного виробництва, усіх програм стійкості, щоб виконати домовленості на сто відсотків в інтересах України.
За пів року виробництво української зброї має становити не менше ніж 50 % від загальних потреб фронту.