KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Переговори про мир – що змінила розмова Трампа й Путіна — УНІАН


Одним із наслідків розмови двох президентів стало те, що збільшилася ймовірність відмови США від посередництва, що вигідно РФ.

Після телефонної розмови президента США Дональда Трампа і російського диктатора Володимира Путіна збільшилася ймовірність того, що США можуть відмовитися від посередництва у переговорах України та РФ, а також стали менш ймовірними нові санкції проти РФ, пише ВВС.

Видання нагадало, що після переговорів з Путіним Трамп заявив, що конфлікт РФ і України  “може бути врегульований тільки між двома сторонами”, які, на його думку, мають “негайно” почати переговори. На думку ВВС, ці висловлювання очільника Білого дому можуть бути ознакою того, що “США остаточно покинуть стіл переговорів”.

Пізніше, ідеться, Трамп припустив, що США не доведеться відходити від посередництва у переговорах між двома країнами, але визнав, що у нього “червона лінія в голові”, яку не захотів назвати.  

“Задіяні великі его, але я думаю, що щось станеться. А якщо цього не станеться, я просто відступлю, а їм доведеться продовжувати”, – сказав він.

Читайте також:

ВВС зазначає, що ця його риторика викликає деякі запитання . Зокрема, якщо США відмовляться від посередницької ролі, як це також погрожували раніше віцепрезидент Джей Ді Венс і державний секретар Марко Рубіо, то чи означає це, що США також припинять будь-яку військову та розвідувальну підтримку України? Якщо це так, то Росія зі своїми більшими ресурсами порівняно з Україною, яка залишиться без американської підтримки, вітала б таке рішення.

Проте воно є не бажане для України. На цьому наголошував і президент України Володимир Зеленський увечері після розмови Трампа і Путіна. 

“Для нас усіх надзвичайно важливо, щоб Сполучені Штати не дистанціювалися від переговорів і прагнення до миру”, – сказав він.

Крім того, видання звернуло увагу на те, як змінилися обіцянки Трампа щодо введення санкцій проти РФ. Він повідомив про можливі нові торговельні угоди з РФ та економічні інвестиції, вважаючи це спокусою, яка може підштовхнути Путіна до мирної угоди. Натомість про нові санкції щодо російського банківського сектору та експорту енергоресурсів, якими погрожував раніше, він не згадав.

Результати переговорів обох президентів, а також російські масштабні удари по українських містах показують, “що будь-яке припинення вогню чи мирна угода все ще далеко за горизонтом”, підсумувало видання.

Висновки з розмови Трампа і Путіна

У Європі приголомшені розмовою Путіна й Трампа, там побоюються зради інтересів України. Лідери європейських держав вважають, що Трамп може укласти угоду з Путіним, яка задовольнить його максималістські вимоги і поступиться інтересами України у своєму поспіху припинити бойові дії, писало Financial Times.

Видання The Times писало, що надії на санкції США проти РФ стали ще примарнішими, адже, замість того, щоб запровадити проти Росії нищівні санкції, на які дехто сподівався, президент США назвав свою розмову з російським диктатором Володимиром Путіним “чудовою” і сказав, що Росія має “величезну можливість” вести бізнес зі США, коли закінчиться війна в Україні, 

Телефонна розмова Трампа з Путіним у понеділок не стала проривом – навпаки, вона показала, наскільки малоймовірним наразі є припинення війни в Україні, вважає CNN. Коли Трамп після цих перемовин оголосив, що Україна та Росія тепер вестимуть переговори “як тільки вони можуть” щодо припинення вогню та, зрештою, завершення війни, попри те, що бойові дії тривають, він фактично підтримав підхід Кремля.

Вас також можуть зацікавити новини: