Він наголошує, що в Росії немає ресурсів на продовження війни ще 10 років.
Готовність росіян до переговорів – це ознака їх слабкості. Про це сказав голова фонду “Повернись Живим” Тарас Чмут в інтерв’ю з військовою кореспонденткою ТСН Наталією Нагорною, коментуючи пропозицію Волоимира Путіна про переговори у Стамбулі.
“Їм також важко. А подекуди і важче. В них так само проблеми з мобілізацією, з технікою і боєприпасами, більшість яких не російського походження”, – зазначив він.
За його словами, росіяни вміють створювати ілюзію сильної держави, армії і потенціалу, але їм також важко. “Мені здається в нас є шанс дотиснути або до кращих умов, або для переможного кінця цього етапу війни”, – сказав голова фонду “Повернись Живим”.
Чмут, говорячи про ініціативу російського диктатора Володимира Путіна щодо проведення 15 травня перемовин між Україною і Росією в Стамбулі, зазначив, що якщо порівнювати ті вимоги, які висувалися раніше агресором, то їх трохи менше, але переважно вони ті ж самі. При цьому на запитання, на які вимоги Україна не може погодитись, голова фонду “Повернись Живим” відповів: “На все”.
Чмут також відповів на запитання щодо можливості демобілізації, зазначивши, що її немає. “В умовах ведення активних бойових дій немає. Зараз велика активна війна на виживання. АТО і ООС – це зовсім інше, ніж те, що відбувається зараз. Це не гра, де ти можеш поставити на паузу і піти відпочити, почитати книжку, а потім сісти за комп’ютер і далі грати. Це безперервний процес і ми не можемо його зупинити. Ми можемо його програти і тоді для чого було це все? Або виграти”, – наголосив він.
Чмут зазначив, що війна не може тривати ще 10 років, бо в росіян немає на це ресурсів. В той же час додав, що ніхто не може назвати точну дату її завершення, бо все залежить від багатьох чинників, зокрема, геополітичних, економічних, а також від сили або слабкості союзників ворога і наших союзників.
Пропозиція Путіна про переговори
Як повідомляв УНІАН, російський диктатор Володимир Путін запропонував провести 15 травня в Стамбулі прямі переговори з Україною і обговорити деталі більш тривалого перемир’я. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив про готовність організувати такі переговори.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи цю пропозицію, зазначив, що припинення вогню має бути першим кроком до початку перемовин між Росією і Україною.
У відповідь на це в російському МЗС заявили, що РФ спочатку вимагає переговорів з Україною щодо першопричин війни, а лише тоді говоритимуть про перемир’я.