KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Угода про корисні копалини – які очікування мають українці — УНІАН


Наразі серед громадян України переважають позитивні очікування від підписання угоди.

47% українців мають позитивні очікування від угоди про співпрацю в галузі корисних копалин, яку нещодавно уклали Україна та США. Про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

“Станом на початок травня 2025 року 47% українців мали скоріше позитивні очікування від підписання угоди. Про скоріше негативні наслідки говорять 22%, а ще 19% відповіли, що підписання угоди ніяк не вплине на Україну”, – йдеться у дослідженні.

Зазначається, що решта 12% респондентів не змогли визначитися з думкою.

“Таким чином, наразі баланс позитивних-негативних очікувань становить +25% (тобто переважають позитивні очікування)”, – сказано в опитуванні.

Соціологи також зауважили, що трохи менше позитивних очікувань від підписання угоди на Сході і на Заході, хоча в обох випадках частка тих, хто має саме негативні очікування, не перевищує чверті, через що баланс очікувань є більш позитивним.

КМІС з 2 травня почав заплановане заздалегідь власне опитування (методом телефонних інтерв’ю за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян, які проживають на підконтрольній уряду України території).

Читайте також:

Польовий етап опитування має тривати до середини травня 2025 року, але станом на 6 травня було проведено 561 інтерв’ю. Цієї кількості достатньо для розуміння попередніх результатів (з урахуванням похибки, яка становить 5,4% при довірчій імовірності 95% та дизайн-ефекті 1,3) і за нашим досвідом остаточні результати принципово відрізнятися не будуть.

Угода про корисні копалини – важливі новини

Як повідомляв УНІАН, 30 травня Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про співпрацю в галузі корисних копалин, яка передбачає створення спільного фонду для залучення глобальних інвестицій у відновлення країни.

“В угоді немає боргу і створюється Фонд – Фонд відновлення, який буде інвестувати в Україну і заробляти саме тут. Це робота разом з Америкою і на справедливих умовах, коли заробляти можуть у партнерстві і українська держава, і Сполучені Штати, які допомагають нам у захисті”, – пояснив президент Володимир Зеленський.

6 травня Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики, який є профільним щодо ратифікації американсько-української угоди про копалини, підтримав необхідність голосування за неї в цілому.

Вас також можуть зацікавити новини: