Наразі серед громадян України переважають позитивні очікування від підписання угоди.
47% українців мають позитивні очікування від угоди про співпрацю в галузі корисних копалин, яку нещодавно уклали Україна та США. Про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
“Станом на початок травня 2025 року 47% українців мали скоріше позитивні очікування від підписання угоди. Про скоріше негативні наслідки говорять 22%, а ще 19% відповіли, що підписання угоди ніяк не вплине на Україну”, – йдеться у дослідженні.
Зазначається, що решта 12% респондентів не змогли визначитися з думкою.
“Таким чином, наразі баланс позитивних-негативних очікувань становить +25% (тобто переважають позитивні очікування)”, – сказано в опитуванні.
Соціологи також зауважили, що трохи менше позитивних очікувань від підписання угоди на Сході і на Заході, хоча в обох випадках частка тих, хто має саме негативні очікування, не перевищує чверті, через що баланс очікувань є більш позитивним.
КМІС з 2 травня почав заплановане заздалегідь власне опитування (методом телефонних інтерв’ю за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян, які проживають на підконтрольній уряду України території).
Польовий етап опитування має тривати до середини травня 2025 року, але станом на 6 травня було проведено 561 інтерв’ю. Цієї кількості достатньо для розуміння попередніх результатів (з урахуванням похибки, яка становить 5,4% при довірчій імовірності 95% та дизайн-ефекті 1,3) і за нашим досвідом остаточні результати принципово відрізнятися не будуть.
Угода про корисні копалини – важливі новини
Як повідомляв УНІАН, 30 травня Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про співпрацю в галузі корисних копалин, яка передбачає створення спільного фонду для залучення глобальних інвестицій у відновлення країни.
“В угоді немає боргу і створюється Фонд – Фонд відновлення, який буде інвестувати в Україну і заробляти саме тут. Це робота разом з Америкою і на справедливих умовах, коли заробляти можуть у партнерстві і українська держава, і Сполучені Штати, які допомагають нам у захисті”, – пояснив президент Володимир Зеленський.
6 травня Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики, який є профільним щодо ратифікації американсько-української угоди про копалини, підтримав необхідність голосування за неї в цілому.