KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Угода про корисні копалини – у Раді підтримали ратифікацію — УНІАН


Зазначається, що угода про копалини діє на всій території України в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики, який є профільним щодо ратифікації американсько-української угоди про копалини, підтримав необхідність голосування за неї в цілому. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк у Telegram.

“Комітет з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію за основу та в цілому Угоду по копалинам”, – написав він.

При цьому нардеп додав, що в рішенні комітету зазначається, що будь-які додаткові домовленості про створення Фонду відбудови, не можуть протирічити цій Угоді. Також зазначається, що угода про копалини діє на всій території України в рамках міжнародно визнаних кордонів. 

Железняк зазначає, що це рішення підтримали 11 нардепів, які є членами цього комітету ВР, одинутримався, а двоє не взяли участі в голосуванні. 

Читайте також:

Железняк повідомив, що ратифікація передбачається у сесійній залі парламенту України 8 травня.

Угода про корисні копалини – важливі новини

Як повідомляв УНІАН, 2 травня у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону про ратифікацію угоди зі Сполученими Штатами Америки про доступ до природніх ресурсів, підписаної 1 травня. 

Проєкт Закону “Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови” зареєстровано під номером 0309. Його вніс на розгляд ВР Кабінет Міністрів України.

США і Україна підписали угоду про доступ до українських природних ресурсів. Від української сторони підписантом була перша віцепремʼєрка – міністерка економіки Юлія Свириденко. З боку Штатів – міністр фінансів Скот Бессент. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду у Верховній Раді України зазначив, що є попередня домовленість, що Інвестиційний фонд буде зареєстрований у США, але діятиме в Україні, і основний рахунок фонду, куди Україна зараховуватиме свій внесок, буде відкритий в Україні в гривнях.

За його словами, перша угода має бути ратифікована, а наступні будуть мати імплементаційний характер, тобто це будуть комерційні угоди, котрі не потребуватимуть ратифікації.

Шмигаль наголосив, що кожна нова, надана США військова допомога Україні, вважається капітальним внеском, і це стимулює цю адміністрацію США продовжувати і не зупиняти постачання нам зброї, розвідданих.

Він запевняє, що відповідно до угоди, всі українські природні ресурси залишаються за Україною, а також сфера дій угоди не охоплює питання державних підприємств і приватизації. За його словами, Фонд буде наповнюватись Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50/50. З боку США це будуть грошові внески або нова військова допомога, наприклад, системи ППО. Внесок України – це 50% від ренти з нових ліцензій на видобуток нафти, газу та критичних мінералів.

Вас також можуть зацікавити новини: