Судячи з усього, Україні вдалося домогтися досить серйозних поступок від адміністрації Трампа, зазначив експерт.
Угода про корисні копалини може знову відкрити шлях для військової допомоги США Україні. Таку думку висловив позаштатний науковий співробітник Євразійського центру Атлантичної ради Даг Клейн, передає Atlantic Council.
“Мабуть, головне в цій угоді – те, що вона може знову відкрити шлях до відновлення військової підтримки України з боку США. Хоча зброя, обіцяна за адміністрації Байдена, продовжує надходити, Трамп з моменту вступу на посаду не дав нових обіцянок щодо допомоги в обороні”, – зазначив експерт.
За його словами, підписання зазначеної угоди “стало гарною новиною для тих, хто хоче, щоб Вашингтон відступив від останніх місяців ворожості щодо Києва”.
“Поки Путін продовжує казати “ні” на спроби Трампа досягти миру, Україна знову сказала “так”, – зазначив Клейн.
Він додав, що при цьому, судячи з усього, Україні вдалося домогтися досить серйозних поступок від адміністрації Трампа.
“Трамп протягом кількох місяців шукав успіх в українському напрямку – і тепер отримав його. Але економічне партнерство не вирішить проблему вторгнення Росії. Путін не раз відкидав перемир’я, тому що він хоче не миру – він хоче Україну. Якщо Білий дім дійсно сподівається укласти мирну угоду з Росією, це вимагатиме реального тиску на Кремль – через нові санкції, підготовлені Конгресом, і за рахунок відновлення військової підтримки України”, – констатував аналітик.
Угода про корисні копалини – що важливо знати
Нагадаємо, 1 травня перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що США та Україна підписали угоду про корисні копалини.
За її словами, Київ і Вашингтон створять Інвестиційний фонд із відновлення України, який залучатиме глобальні інвестиції.
Ключовими положеннями угоди є: повна власність і контроль за надрами залишаються за Україною; рівноправне партнерство США та України; національна власність захищена; жодних боргів.