«Людина купувала золото за кордоном, оплачуючи доларовою чи євровою карткою. Майже одразу продавала його… отримуючи надходження вже на закордонний банківський рахунок », — так коротко заступник голови НБУ Дмитро Олійник описує одну з нових схем виведення валюти з України. Це не поодинокий випадок — такі операції вражають масштабами та креативністю. В інтерв’ю для NV Бізнес він докладно пояснює, як українські компанії оминають валютний контроль, виводять мільярди доларів за кордон, ухиляються від податків через криптовалюти, псевдоімпорт і фіктивні операції. Олійник розповідає, які ризики для економіки несуть ці дії, чому санкційна політика потребує перегляду і які інструменти наразі розробляє НБУ, аби протидіяти цим викликам.
А ще — Мотронівський ГЗК Дмитра Фірташа втратило ліцензію на розробку цирциркон-рутил-ільменітового Малишевського родовища, бізнес налаштовується зростати та в чому проблема освіти.
Фіктивний імпорт, золото, ліцензія для Revolut. Заступник голови НБУ про схеми виведення валюти з країни, санкції та новий реєстр — інтерв’ю
Заступник голови Нацбанку України Дмитро Олійник в інтерв’ю NV Бізнес розповів, як виводиться валюта з України під час війни, про протидію «дропам», чому нинішні санкції не зупиняють фінансові потоки до РФ і як регулятор планує це зупинити.
Бізнес налаштований на зростання
Український бізнес доводить, що навіть у найскладніших умовах можна не лише вистояти, а й знайти нові можливості для розвитку.
Проєкт вартістю у $200 млн. Фірташа позбавили привабливого родовища — що далі?
Мотронівський ГЗК Дмитра Фірташа втратило ліцензію на розробку цирциркон-рутил-ільменітового Малишевського родовища. Тепер актив можуть виставити на аукціон чи запропонувати через угоду про розподіл продукції (УРП). Чи це цікаво бізнесу?
Що не так з українською освітою?
Понад 50% українців повідомляють, що не працюють за фахом (дослідження Rakuten Viber, 2023). Водночас Україна посідає лише 105 місце зі 143 країн у рейтингу найщасливіших країн світу (звіт World Happiness Report, 2024). Отже, українці витрачають на освіту кращі роки, отримують омріяний диплом про завершення того чи іншого поважного закладу освіти, та в переважній більшості не мають ані професії, за якою вони хочуть працювати, ані навичок, як вибудувати своє життя так, щоб відчувати себе щасливим.
Кваліфікації, загартовані боєм
Суспільство має адаптуватися до повернення ветеранів з війни й у жодному разі — навпаки. Справжня адаптація — це коли суспільство готується прийняти ветеранів, а не перевиховує їх під себе.
Інвестор чи бізнес-партнер? Як малому та середньому бізнесу знайти підтримку для зростання — оцінки п’ятьох експертів
Малий і середній бізнес в Україні давно вже не боїться мріяти масштабно. Проте розширення завжди потребує ресурсів — фінансових, людських, експертних. Саме в такі моменти постає питання: кого шукати — інвестора чи бізнес-партнера?