KONKORS: Концентрат новин

Головне, без зайвого

Великоднє перемир’я – ініціатива Путіна може нашкодити мирному плану Трампа — УНІАН


Обіцяне Путіним “перемир’я” на Великдень було порушено десятки разів.

Ще в березні американські офіційні особи оголосили про те, що їм вдалося домогтися припинення вогню між Україною і РФ у Чорному морі. Проте бойові дії продовжилися, через що розмови про це канули в Лету. Ба більше, “великоднє перемир’я” російського диктатора Володимира Путіна не обіцяє нічого хорошого мирній угоді, якої хоче домогтися президент США Дональд Трамп, пише The Economist.

У виданні зазначили, що обіцяне Путіним 30-годинне припинення вогню в Україні на Великдень, яке набуло чинності ввечері 19 квітня, було порушене десятки разів, за словами президента України Володимира Зеленського. Проте повітряні атаки трохи зменшилися.

Росія не погодилася на припинення вогню в Чорному морі

У виданні нагадали, що минулого місяця Білий дім заявив, що обидві сторони домовилися забезпечити безпечне судноплавство і виключити застосування сили в Чорному морі. Проте російські чиновники заявили, що припинення вогню на морі буде досягнуто тільки після того, як Москву буде звільнено від деяких санкцій. Україна, зі свого боку, зажадала, щоб російські військові кораблі не входили в західну частину моря.

Дивно, але відтоді жоден український порт не постраждав. Проте продовжилися атаки на міста, в яких вони розташовані, додали у виданні.

Експорт зерна з України

Журналісти зазначили, що в липні 2022 року на рік було укладено угоду про відновлення Україною експорту зерна. Вона поширювалася на Одеський порт і сусідні Чорноморськ і Південний. За три тижні після того, як РФ розірвала угоду 2023 року, Україна відкрила новий коридор для торгових суден. Києву вдалося витіснити російський флот із західної частини Чорного моря.

Журналісти додали, що цивільне судноплавство майже не спостерігається ні в українських водах, ні в тій частині Азовського моря, яку захопили росіяни. З метою безпеки транспондери були відключені, але судна продовжують пересуватися.

Колишній заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков говорив журналістам про те, що порти в Одесі та двох сусідніх містах працюють на 60% потужності. Під час торішнього врожаю їхні зерноекспортні термінали працювали на 90%. Цього року вони можуть бути ще більш завантажені.

Читайте також:

Очаків – приклад путінської концепції припинення вогню

У виданні нагадали про долю Очакова, у якому американці 2017 року почали будувати хаб для українського флоту. У 2021 році Велика Британія пообіцяла допомогти у створенні військово-морської бази в місті. Уже за три дні до повномасштабного вторгнення в Україну Путін заявив, що хаб дає змогу НАТО загрожувати російському флоту. Після цього росіяни почали регулярно атакувати Очаків.

На думку журналістів, Очаків є прикладом двозначності та опортунізму путінської концепції припинення вогню. Річ у тім, що російський диктатор хоче не припинити бойові дії, а створити вічну нестабільність.

“Великоднє перемир’я” Путіна – інші новини

Раніше представник Міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь заявив, що Пекін вітає “всі зусилля” щодо досягнення миру в Україні, коментуючи “великоднє перемир’я”. Проте відомо, що під час так званого “перемир’я” країна-агресор постійно його порушувала.

Крім того, речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що одразу після завершення так званого “перемир’я” на Великдень, з боку Криму російські окупанти розпочали здійснювати на материкову Україну масовані обстріли. За його словами, через базування в Новоросійську ворогу складніше застосовувати “Калібри”.

Вас також можуть зацікавити новини: