Таку заяву зробив американський президент Дональд Трамп, повідомляє Інтерфакс. «Думаю, можливо, на це піде три-чотири тижні», — сказав він журналістам у Білому домі. Президент США додав, що китайське керівництво контактує з Вашингтоном щодо питання мит.
Водночас, говорячи про переговори з торговельними партнерами США з питань торгівлі та мит, Трамп зазначив, що не схильний поспішати. «Дехто каже, що нам треба робити це в прискореному темпі. А мені здається, що в нас повно часу», — зазначив президент США.
На його думку, якщо з Китаєм або з іншою країною не вдасться виробити угоду, то для Вашингтона в цьому немає нічого страшного. «Тоді ми просто визначимо рівень мит», — додав Трамп.
Розмірковуючи про те, чому він упевнений, що переговори щодо торгівлі з іншими країнами будуть успішними, він підкреслив, що американський ринок — привабливий. «У нас є те, чого немає більше ні в кого: це американські споживачі», — сказав Трамп.
Водночас, як йдеться в матеріалі Bloomberg, Трамп заявив, що не хоче продовжувати підвищувати мита щодо Китаю, оскільки це може зупинити торгівлю між двома країнами, і наголосив, що Пекін неодноразово намагався виступити посередником в угоді.
Трамп сказав, що офіційні особи, які, на його думку, представляли китайського лідера Сі Цзіньпіна, намагалися почати переговори.
Коли президента США запитали, чи зв’язувався з ним сам Сі, чи це були китайські чиновники, він відповів: «Ну, те саме. Я вважаю, що це дуже схоже. Це були б вищі ешелони Китаю».
«У певний момент я не хочу, щоб вони (мита — ред.) піднімалися вище, тому що в певний момент ви робите це там, де люди не купують. Так що я, можливо, не захочу підніматися вище, або я, можливо, не захочу навіть підніматися до цього рівня», — сказав Трамп. «Я можу захотіти опуститися нижче, тому що ви хочете, щоб люди купували».
«Навіть незважаючи на те, що тарифи протистоять один одному на неймовірно високому рівні, обидві країни, судячи з усього, зайняли публічну позицію: Білий дім заявив, що Китай повинен першим простягнути руку допомоги, а Пекін заявив, що вимоги США йому незрозумілі», — йдеться в матеріалі.
Проте Трамп висловив упевненість в угоді, яка включатиме торговельні поступки і угоду з продажу американських активів TikTok.
«Ну, у нас є угода щодо TikTok, але вона залежатиме від Китаю, тому ми просто відкладемо угоду, поки все не вирішиться», — сказав він.
Раніше Трамп заявляв, що заперечення Китаю проти його нових мит загальмували угоду з продажу TikTok і збереження роботи популярного додатка для обміну відео у США.
«Я думаю, що це хороша угода для Китаю», — сказав Трамп. «TikTok хороший для Китаю. І я думаю, вони хотіли б, щоб ми уклали угоду, особливо ту угоду, яку ми уклали з деякими з найкращих компаній у світі».
Раніше повідомлялося, що 2 квітня 2025 року адміністрація Трампа офіційно ввела «взаємні» мита, які зачепили близько 185 країн.
Мінімальний розмір тарифу становив 10% (зокрема й для України).
Для Китаю новий тариф становив 34%, але з огляду на введені в березні 20% мита проти КНР через передбачувану роль у постачанні фентанілу до Америки, сукупні мита для Китаю становили 54%.
У відповідь Китай 4 квітня запровадив 34% мита на всі товари зі США, а також заявив, що запровадить заходи експортного контролю на сім видів рідкісноземельних металів, які використовуються при створенні високотехнологічних продуктів, наприклад, комп’ютерних чипів. Зокрема, йдеться про гадоліній та ітрій.
Трамп назвав це «помилкою» і з 9 квітня запровадив додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%.
Китай у боргу не залишився і 9 квітня підвищив мита для США до 84%.
Зі свого боку Дональд Трамп ще раз підвищив мита для Китаю — вже до 145% («за відсутність поваги до світової торгівлі») і паралельно дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн.
Китай заявив, що підвищує мита на товари зі США до 125%.