Ціни на нафту перейшли до зростання (Фото: REUTERS/Angus Mordant)
Ціна червневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 13:59 за Києвом зросла на $0,55 (на 0,85%) і становила $65,22 за барель, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Ф’ючерси на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) подорожчали до цього часу на $0,54 (на 0,88%) — до $61,87 за барель.
За даними Американського інституту нафти (API), запаси нафти в США минулого тижня збільшилися на 2,4 млн барелів. Аналітики в середньому прогнозували скорочення на 1,68 млн.
Раніше повідомлялося, що 2 квітня 2025 року адміністрація Трампа офіційно ввела «взаємні» мита, які зачепили близько 185 країн.
Мінімальний розмір тарифу становив 10% (зокрема й для України).
Для Китаю новий тариф становив 34%, але з огляду на введені в березні 20% мита проти КНР через передбачувану роль у постачанні фентанілу до Америки, сукупні мита для Китаю становили 54%.
3 квітня світові ціни на нафту різко впали, зафіксувавши найбільше відсоткове зниження з 2022 року.
У відповідь Китай 4 квітня запровадив 34% мита на всі товари зі США, а також заявив, що запровадить заходи експортного контролю на сім видів рідкісноземельних металів, які використовуються при створенні високотехнологічних продуктів, наприклад, комп’ютерних чипів. Зокрема, йдеться про гадоліній та ітрій.
Трамп назвав це «помилкою» і з 9 квітня запровадив додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%.
Китай у боргу не залишився і 9 квітня підвищив мита для США до 84%.
Своєю чергою Дональд Трамп ще раз підвищив мита для Китаю — вже до 125% («за відсутність поваги до світової торгівлі») і паралельно дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн.
7 квітня ціни на нафту знизилися більш ніж на 3%, продовживши падіння минулого тижня, оскільки ескалація торговельної напруженості між США і Китаєм розпалила побоювання щодо рецесії, яка знизить попит на нафту.
Ціни на нафту знизилися в четвер, 10 квітня, оскільки президент США Дональд Трамп розгорнув торговельну війну з Китаєм, незважаючи на те, що він оголосив про 90-денну паузу в тарифах, спрямованих на інші країни.