Попри запевнення DOGE на чолі з Ілоном Маском, федеральні витрати США зросли після інавгурації Трампа — WSJ (Фото: REUTERS/Kent Nishimura)
Про це йдеться в опублікованій виданням The Wall Street Journal 11 квітня аналітичній статті.
Як пише видання, заходи з економії $150 млрд для державного бюджету, запропоновані командою Маска, навряд чи вплинуть на $6,8 трлн доларів, які «витрачаються в основному на автопілоті».
«Федеральні витрати зросли після вступу на посаду президента Трампа, попри те, що DOGE скорочує контракти, урізає робочі місця і припиняє програми різноманітності», пише WSJ.
Аналіз щоденних фінансових звітів Мінфіну США, проведений виданням, засвідчив, що державні витрати з моменту інавгурації Дональда Трампа на $154 млрд більші, ніж було витрачено за аналогічний період 2024 року — за часів президентства Джо Байдена.
«І хоча доходи уряду — податки та надходження, включно з тарифами, — також зростають, цього недостатньо, щоб встигати за збільшенням витрат», — пише видання.
За даними WSJ, минулого фінансового року близько 73% у США федеральних витрат пішло на виплату відсотків за боргом і обов’язкові програми, як-от Social Security і Medicare (ця сума становила $4,9 трлн).
У 2025 році з моменту вступу Трампа на посаду виплати за програмою соціального забезпечення збільшилися на $32,7 млрд.
«Зростання витрат зумовлене, головним чином, появою майже 1,3 мільйона нових бенефіціарів торік і обов’язковим коригуванням вартості життя на 2,5%. DOGE заявляє, що веде боротьбу з шахрайством і скорочує (федеральний — ред.) персонал, але Трамп пообіцяв залишити пільги недоторканими», — пише WSJ.
Згідно з аналізом видання, витрати на програми Medicare і Medicaid також перевищують рівень річної давності, збільшившись із моменту інавгурації приблизно на $29 млрд.
«Цьому сприяють збільшення кількості учасників і зростання витрат на охорону здоров’я. У сукупності на соціальне забезпечення, Medicare і Medicaid припало близько 43% федеральних витрат минулого фінансового року», — підсумувало видання.
Ілон Маск очолив департамент державної ефективності (DOGE) після того, як Трамп обійняв посаду 47-го президента США. DOGE покликаний підвищити ефективність роботи американського уряду, зокрема звільняючи «неефективних» чиновників.
30 березня газета The Washington Post із посиланням на джерела повідомила, що DOGE наказав звільнити майже всіх співробітників штаб-квартири американського Інституту миру (USIP), попередньо усунувши керівництво організації.
8 квітня агентство Reuters повідомило, що DOGE застосовує штучний інтелект для виявлення працівників федеральних установ, які критикують президента Дональда Трампа.
10 квітня портал Axios повідомив, що група демократів у Палаті представників США розпочала кампанію з усунення мільярдера Ілона Маска від влади.
Демократи вказували, що, згідно з правилами, спеціальні державні службовці, яким наразі є Ілон Маск, не можуть перебувати на посаді понад 130 днів.
«Ми вимагаємо негайної публічної заяви від вашої адміністрації, в якій буде чітко вказано, що Маск піде у відставку і передасть усі повноваження щодо ухвалення рішень, як того вимагає закон, до 30 травня», — повідомили він у листі демократів президенту Трампу.