Росія замість припинення вогню продовжувала терор та поширювала брехню і маніпуляції.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголошує, що Росія є єдиною перешкодою до встановлення режиму повного припинення вогню. Глава МЗС закликає не чекати ще один місяць, а посилити тиск на Москву.
“Сьогодні минає рівно місяць відтоді, як Росія відмовилася прийняти повне тимчасове припинення вогню, запропоноване Сполученими Штатами”, – відзначив Сибіга.
Глава МЗС нагадав, що 11 березня в Джидді (Саудівська Аравія) Україна погодилася беззастережно на таку пропозицію, але Росія відмовилася погодитися, натомість висунувши умови та вимоги. Водночас, Росія продовжила ескалацію терору проти цивільного населення.
“З 11 березня по 11 квітня Росія випустила по Україні майже 70 ракет різних типів, понад 2200 безпілотників “Shahed” та понад 6000 керованих авіабомб. Це була відповідь Росії на мирні пропозиції”, – наголосив Сибіга.
За його словами, це типово для Росії: брехня, маніпуляції та продовження терору.
Як додав Сибіга, вже місяць можна було б дотримуватися тиші і вживати заходів з розбудови довіри для досягнення справедливого миру, якого прагнуть США, європейські та інші партнери.
“Росія є єдиною перешкодою на шляху до миру і єдиним джерелом війни. Нам не потрібно чекати ще один місяць, щоб посилити тиск на Москву. Росія повинна відчути справжню силу, щоб серйозно поставитися до миру”, – констатує Сибіга.
Пропозиція про перемир’я – що відомо
Як повідомляв УНІАН, 11 березня у місті Джидда, Саудівська Аравія, відбулися переговори між делегаціями України та Сполучених Штатів Америки. Україна висловила готовність прийняти пропозицію США та негайно запровадити 30-денний режим припинення вогню з можливістю продовження. Головною умовою було прийняття та одночасне виконання припинення вогню Російською Федерацією.
Водночас Володимир Путін висунув низку умов для запровадження 30-денного перемир’я з Україною. Зокрема, він зажадав зупинити мобілізацію в Україні та переозброєння ЗСУ.
Також у Росії прив’язали припинення вогню у Чорному морі до вимоги зняти частину антиросійських санкцій. Зокрема, у російського диктатора Путіна вимагають зняти санкції з Россільгоспбанку і компаній-виробників та експортерів добрив, скасувати обмеження на обслуговування в портах російських торговельних суден, а також зняти заборону на постачання до РФ сільгосптехніки і товарів для виробництва продовольства і добрив.