Трамп відтермінував мита для інших країн (Фото: REUTERS/Carlos Barria/File Photo)
Зокрема, у його дописі сказано, що США запроваджують 90-денну паузу з митом у 10% для країн, які «не відповіли на дії США».
«Сподіваюся, що Китай незабаром усвідомить, що часи, коли він міг обманювати США та інші країни, більше не є стійкими та прийнятними», — написав Трамп.
Президент США додав, що «понад 75 країн звернулися до представників США, включаючи Міністерства торгівлі, фінансів та Торгово-представницький офіс США, щоб обговорити розв’язання питань, що стосуються торгівлі, торгових бар’єрів, тарифів, маніпуляцій з валютою та немонетарних тарифів».
CNN уточнює, що наразі незрозуміло, до яких саме країн буде застосована пауза. Телеканал звернувся до Білого дому за додатковими роз’ясненнями.
У Білому домі у соцмережі X написали, що 90-денна пауза та знижені на 10% мита стосуються «інших країн», окрім Китаю.
Раніше Трамп заявив, що представники інших країн дзвонять йому і «цілують д*пу», щоб спробувати укласти торговельну угоду щодо мит.
«Вони вмирають від бажання укласти угоду: «Будь ласка, будь ласка, сер, укладіть угоду. Я зроблю все, сер», — сказав Трамп, натякаючи на те, що іноземні лідери принижуються, щоб уникнути мит.
У США після опівночі в середу, 9 квітня, набули чинності оголошені Дональдом Трампом мита на імпорт товарів майже з усіх країн світу.
Нові мита Трампа — що відомо
2 квітня адміністрація Трампа офіційно ввела «взаємні» мита, які торкнулися близько 185 країн. Найвищі тарифи, до 50%, було встановлено для Лесото і французької заморської території Сен-П’єр і Мікелон.
Серед інших високих ставок — Камбоджа (49%), В’єтнам (46%), Китай (34%), ЄС (20%). Базова ставка для країн, не зазначених окремо, зокрема для України, становить 10%. Росія в переліку не згадується.
У відповідь Китай також запровадив мита в розмірі 34% і подав офіційну скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ). Державна рада КНР закликала Вашингтон скасувати обмеження. Трамп назвав це «помилкою» і ввів додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%.
У Мінекономіки України заявляли, що ситуація із запровадженими США митами «складна, але не критична».
7 квітня міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що понад 50 країн висловили бажання почати переговори зі Сполученими Штатами щодо введених мит.