Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і комісар ЄС з питань економіки та продуктивності Валдіс Домбровскіс у Брюсселі 9 квітня (Фото: Денис Шмигаль / Telegram)
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після зустрічі з комісаром ЄС з питань економіки та продуктивності Валдісом Домбровскісом у Брюсселі в середу, 9 квітня.
За словами Шмигаля, це вже третій транш у межах ініціативи G7. Кошти підуть на пріоритетні видатки бюджету України.
Загалом, як зауважив прем’єр, за програмою ERA партнери надали Україні 5 млрд євро.
Як зазначив Шмигаль, під час зустрічі з Домбровскісом він наголосив на важливості повної конфіскації заморожених російських активів, які мають бути використані для відбудови України.
На початку березня прем’єр повідомляв, що Україна отримала 752 млн фунтів стерлінгів у межах ініціативи G7 ERA від Великої Британії.
Ініціатива Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) країн G7 передбачає надання Україні приблизно 50 мільярдів доларів у вигляді позик, забезпечених прибутками від заморожених російських активів. Ці кошти спрямовані на підтримку бюджету, військових потреб та відновлення інфраструктури України.
Заморожені російські активи — що відомо
Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що ЄС шукає «більш агресивні» способи конфіскації заморожених активів центрального банку Росії.
ЄС разом із країнами G7 та Австралією заморозили близько $280 млрд російських активів у вигляді цінних паперів і готівки, переважно через бельгійську клірингову палату Euroclear.
За даними Міністерства фінансів США, санкції проти впливових російських осіб додатково заморозили активи на суму близько $58 млрд, включно з елітною нерухомістю, яхтами й приватними літаками.
Крім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що країни G7 і ЄС 2025 року виділять Україні $50 млрд, забезпечених замороженими російськими активами.
У січні 2025 року ЄС уперше передав Україні 3 млрд євро, забезпечених доходами від заморожених російських активів.
25 лютого керівниця дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що наразі відсутній консенсус усіх членів Євросоюзу щодо конфіскації заморожених у ЄС російських активів.
Санкції щодо заморожених російських активів мають продовжуватися кожні пів року за згоди всіх 27 країн ЄС. Водночас у Брюсселі побоюються, що цього літа Угорщина може заблокувати їхнє продовження.