Кабмін вніс зміни до звітності видобувних підприємств (Фото: REUTERS/Thomas Peter)
Про це повідомив у Telegram постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. «Внесено зміни у додатки 1−3 до постанови КМУ від
Він уточнив, що форми звітів доповнено, зокрема, інформацією про наявність відокремлених підрозділів суб’єктів господарювання, належність кінцевого бенефіціарного власника до політично значущих осіб, а також зазначенням причин відсутності бенефіціарного власника.
Також створено нову форму звіту, що містить дані про обсяги видобутку за регіонами, додано розділ з відомостями, обов’язковими для розкриття суб’єктами господарювання державного сектору економіки.
Увагу приділено й питанню виокремлення інформації про виручку оператора транспортної системи для транспортування вуглеводнів. Також додано можливість відображати платежі, здійснені в натуральній формі.
Зміни дозволяють відображати інформацію про рентну плату за користування надрами, плату за землю та екологічний податок у розрізі територіальних громад.
Окрім того, до форми звіту про отримані платежі додано окремий звіт про платежі, отримані Державною службою геології та надр України — як у грошовій, так і в натуральній формі.
Введено також окрему форму для звітування про отримання державної частки прибуткової продукції за угодами про розподіл продукції.
Як повідомлялось, Україна офіційно приєдналася до глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) у 2013 році. Імлементація її норм є важливим інструментом як залучення інвестицій у галузь надрокористування, так і відновлення країни загалом.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна пов’язує підписання угоди про корисні копалини зі вступом до НАТО. «Ми вже домовилися про рідкоземельні метали, угода була готова. Але тепер я чую від преси, що Україна заявляє: „Ми підпишемо угоду тільки в разі вступу до НАТО“ або щось подібне. По-перше, це ніколи не обговорювалося. По-друге, їм ще до Путіна дали зрозуміти, що в НАТО їх не приймуть», — заявив Трамп.
Також він повторив російський наратив про те, що саме прагнення України до вступу в Альянс нібито могло стати причиною війни.
У відповідь на це президент України Володимир Зеленський заявив, що питання НАТО немає і не було в угоді про корисні копалини.
Британський економіст Тімоті Еш заявив, що США, уклавши угоду щодо мінералів, фактично завдадуть смертельного удару по суверенітету України, «отримавши вигоду від української слабкості раніше, ніж це зробить Росія».
А ось екс-голова правління НАК Нафтогаз Андрій Коболєв заявив, що угода щодо мінералів не є бідою для України. Ба більше, за його словами, за мудрого підходу ця ситуація може відкрити перед Україною відразу дві унікальні можливості.
1 квітня 2025 року міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна вже почала консультації щодо тексту угоди про корисні копалини, запропонованої США.
Україну на переговорах про ресурсну угоду представлятиме юридична компанія.