Згідно з підрахунками видання, акції компаній Трампа, як і інші цінні папери, що торгуються на американських біржах, подешевшали через мита, запроваджені 3 квітня президентом США на імпорт товарів майже з усіх країн світу.
Як нагадує Forbes, котирування акцій на біржах США падали три торгові сесії поспіль — «реагуючи на торгівельну війну, розпочату Трампом».
До того, як президент США оголосив про нові мита, у Forbes оцінювали його статки в $4,2 млрд. Після того, як котирування акцій на американських біржах почали падати, спершу найцінніший актив Трампа — Trump Media and Technology Group — подешевшав із $2,2 млрд до $2 млрд, підрахувало видання.
За даними Forbes, частка Трампа в комерційній нерухомості впала приблизно на $90 млн, припускаючи, що вона зазнала такого самого скорочення, як і інші компанії такого роду, чиї акції торгуються на біржах. Акції Vornado Realty Trust — компанії, яка співпрацює з Трампом у двох його найдорожчих будівлях, 1290 Avenue of the Americas у Нью-Йорку та 555 California Street у Сан-Франциско, — знизилися на 14% з моменту оголошення Трампом про мита до кінця торгів 7 квітня.
«Ціна акцій іншої великої нью-йоркської фірми, що займається нерухомістю, SL Green, впала на 15%. Портфель Трампа, що включає нерухомість Vornado, Trump Tower і 40 Wall Street, зараз оцінюють у $570 млн порівняно з $660 млн минулого тижня», — пише Forbes.
Також втратили в ціні частки Трампа в житловій нерухомості, курортах та індустрії розваг, пише видання, а разом із ними знизилася і вартість диверсифікованих облігацій та акцій, що належать президенту США.
Крім того, зазначає видання, Трамп втратив гроші й завдяки падінню курсів криптовалют, у яких, як припускають, він зберігав частину своїх доходів.
«У лютому син президента Ерік Трамп публічно прославив (криптовалюту — ред.) Ethereum, повідомивши своїм передплатникам у Twitter, що це „чудовий час для додавання $ETH (кодова назва цієї криптовалюти — ред.)“. Відтоді ця валюта впала на 45%, зокрема на 18% після оголошення Дональда Трампа про тарифи. Якщо передбачуваний дохід президента після сплати податків у розмірі $350 млн впаде хоча б наполовину, то він втратить ще $32 млн», — підсумували в Forbes.
Нові мита США — що відомо
2 квітня адміністрація Трампа офіційно ввела нові «взаємні» мита, які зачепили десятки країн. Найвищі тарифи — до 50% – було встановлено для Лесото і французької заморської території Сен-П’єр і Мікелон.
Серед інших високих ставок — Камбоджа (49%), В’єтнам (46%), Китай (34%), ЄС (20%). Базова ставка для країн, не зазначених окремо, становить 10%. Росія в переліку не згадується.
У відповідь Китай також ввів мита в розмірі 34% і подав офіційну скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ). Державна рада КНР закликала Вашингтон скасувати обмеження.
6 квітня агентство Reuters повідомило, що країни ЄС найближчими днями спробують виступити єдиним фронтом проти митних тарифів, введених Трампом, і, ймовірно, схвалять перший набір цілеспрямованих контрзаходів щодо імпорту США вартістю до $28 млрд.
Агентство Reuters пізніше повідомило, що представники Європейської комісії запропонували запровадити контрмита в розмірі 25% на низку американських товарів — у відповідь на тарифи президента Дональда Трампа на сталь і алюміній.
Президент Трамп 7 квітня заявив на пресконференції з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху в Білому домі, що Євросоюзу доведеться взяти на себе зобов’язання щодо купівлі американських енергоносіїв на суму в $350 млрд — щоб отримати відтермінування від запроваджених ним мит.