Голова НБУ Андрій Пишний (Фото: NV)
Крім того, НБУ та Кабінет міністрів продовжать співпрацю з персоналом МВФ для розроблення та ухвалення змін до закону про НБУ для посилення колективної придатності Ради НБУ, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Ми продовжимо працювати над посиленням фінансової автономії НБУ, зокрема його статусу забезпеченого кредитора. Ми забезпечимо заповнення вакантних посад у Раді НБУ до кінця квітня 2025 року», — підтверджує взяті в грудні 2024 року зобов’язання перед МВФ українська сторона.
Україна заповнить три вакантні місця з дев’яти у Раді НБУ до кінця квітня 2025 року — про це йдеться в оновленому Меморандумі про економічну та фінансову політику за підсумками шостого перегляду програми EFF України та МВФ.
Раніше, восени 2024 року, голова центробанку Андрій Пишний оцінив роботу Ради НБУ як ефективну, незважаючи на відсутність трьох із дев’яти членів у її складі.
До Ради Нацбанку, крім глави НБУ, входять ще вісім членів: по чотири особи призначаються президентом і Верховною Радою на строк сім років. Наразі за квотою президента призначено Ігоря Веремія та Василя Фурмана (у червні та листопаді 2022 року), а за квотою Верховної Ради — Василя Горбаля (у вересні 2020 року), Анатолія Барсукова та Олену Щербакову (у грудні 2022 року).
Раніше повідомлялося, що Україна зірвала вже три маяки програми співпраці з МВФ.