Як йдеться в матеріалі Reuters, мита президента Дональда Трампа «похитнули довіру інвесторів через зростаючу напруженість у світовій торгівлі, спровокувавши розпродаж ризикованих активів».
Криптобіржа Coinbase Global впала приблизно на 4%, тоді як основний власник біткоїнів Strategy впала на 3%. Серед майнерів MARA Holdings, Riot Platforms і Bitfarms впали приблизно на 4%, 5% і 6% відповідно.
Великі втрати підкреслюють широкомасштабні наслідки тарифів для кількох класів активів. Біткоїн, найбільша криптовалюта, впала на 2,3%, а ефір впав на 3,3%.
«Не дивлячись на те, що адміністрація Трампа дала зрозуміти про готовність прийняти криптовалюту і прийняти більш легкий підхід до регулювання, ширша економічна нестабільність, пов’язана з сектором, все ще може вплинути на компанії. Проте деякі аналітики заявили, що ці кроки були менш серйозними, ніж в інших галузях», — йдеться в матеріалі.
«Ціновий рух підкреслює гіпердемократичну і безмежну природу криптовалюти, що дає змогу інвесторам у всьому світі хеджувати потенційні наслідки макроекономічної невизначеності», — сказав Девід Ернандес, фахівець з інвестицій у криптовалюту в 21Shares.
За словами Марко Якіні, старшого віцепрезидента з досліджень у Vanda Research, криптовалютні біржові фонди також можуть привернути деякий приплив коштів від роздрібних інвесторів, які шукатимуть можливості. За його словами, розмір потоку може скоротитися, оскільки ситуація стане трохи нестабільною.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит США на продукцію з більшості країн світу.
Президент США запровадив щонайменше 10% мита практично на всі товари, що імпортуються до Сполучених Штатів, а також ще вищі тарифи для десятків країн із найбільшими торговельними дефіцитами у відносинах зі США.
США стягуватимуть із країн Європейського союзу тарифи в розмірі 20%, із В’єтнаму — 46%, Тайваню — 32%, із Японії – 24%, із Південної Кореї – 25%, із Таїланду — 36%, зі Швейцарії – 31%, з Індонезії – 32%, із Малайзії – 24%, із Камбоджі – 49%, із Великої Британії – 10% та з ПАР — 30%.
Щодо таких країн, як Росія і Білорусь нові тарифи не введені. США заявили, що не стали запроваджувати мита на імпорт товарів з Росії та Білорусі, оскільки продукція з цих країн не поставляється на американський ринок.
Новий тариф для України становитиме 10% – мінімальна базова ставка.
Таке ж оподаткування застосовується до товарів з Австралії, Великої Британії, Бразилії та інших країн. Мита набудуть чинності 9 квітня 2024 року.
З 5 квітня всі країни-імпортери платитимуть мінімальний базовий тариф.
10-відсоткову ставку додаватимуть до вже наявних тарифів на товари з окремих країн. Для Китаю загальний тариф становитиме 44% (34% + 10%). Для ЄС — 30% (20% + 10%).
Крім того, США ввели 25% мита на імпорт автомобілів і запчастин. 25% мито на автомобілі почало діяти з 00:01 3 квітня (за східним часом).
25% мито на автозапчастини набуло чинності з 00:01 3 травня.
Перелік оподатковуваних товарів включає:
Легкові та вантажні автомобілі.
Десятки видів запчастин (двигуни, трансмісії, електронні компоненти, гальмівні системи).
Міністерство торгівлі протягом 90 днів розробить процедуру для розширення списку. Транспортні засоби, що відповідають вимогам USMCA, отримають часткове звільнення.
Для розширення власних повноважень при введенні мит, Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці США.
ЗМІ пишуть про те, що ЄС уже готує екстрені заходи, які пом’якшать наслідки введення Трампом тарифів.
Ну і як результат — ринки тут же відреагували на нові тарифи.