В адміністрації панує неприховане презирство до Європи, а можливо і до решти світу.
Дональд Трамп розпочав “революцію здорового глузду”, яка має перевернути світ. Про це пише президент і головний виконавчий директор американського аналітичного центру Atlantic Council Фредерік Кемп.
“Джин вийшов із пляшки”, — нещодавно сказав автору публікації високопоставлений чиновник із країни НАТО. За його словами, закінчилася 80-річна ера, коли США гарантували безпеку Європи, яка тепер має стати самодостатньою.
Спочатку сам Кемп відкидав такий погляд на речі, але тепер змушений визначити очевидне, оскільки європейці активно обговорюють питання власної ядерної зброї, своїх відносин з Китаєм, власних зусиль із захисту України від Росії та Гренландії від США.
При цьому в Європі вже добре усвідомили, що в чинній адміністрації президента США відверто зневажають Старий Світ. “Консенсус [в адміністрації Трампа] полягає в тому, що Європа woke (зневажливий термін, яким трампісти обзивають лібералів, прихильників прав меншин, борців зі зміною клімату тощо – УНІАН), слабка і живе за чужий рахунок. Це не думка меншості [в адміністрації Трампа]”, – сказав Кемпу посол однієї з європейських країн після чергового раунду переговорів з американцями.
Високопоставлений український посадовець сказав Кемпу, що Київ теж уже змирився з тим, що США більше не є союзником, якому можна було дорікнути за недостатню допомогу, а натомість перетворилися в кращому випадку на нейтрального посередника.
Неназваний соратник Трампа на прохання Кемпа пояснив йому логіку такого різкого розвороту у зовнішній політиці, який здійснив президент США. Той у відповідь нагадав про часи краху соціалістичного табору і розпаду СРСР.
“Те, що ви спостерігаєте, — це революція. І, як ви знаєте, у кожної революції є своя логіка, свої правила та своя плутанина”, – сказав трампіст. Кілька інших знайомих Кемпа з оточення Трампа погодилися з цією оцінкою, хоча уточнили, що сам президент США далеко не настільки радикальний “революціонер”, як дехто з представників його команди.
Через три дні після своєї інавгурації і низки його найперших указів Трамп заявив, що це є “нічим іншим, як революцією здорового глузду”.
“Наша країна незабаром стане сильнішою, багатшою і згуртованішою, ніж будь-коли раніше, а вся планета буде більш мирною і процвітаючою в результаті цього неймовірного імпульсу, а також того, що ми робимо і будемо робити”, – запевняв він.
Однак Фредерік Кемп не готовий повірити на слово вихвалянням Трампа про кращий світ із новим поглядом на здоровий глузд. За словами аналітика, час покаже, в якому стані Трамп залишить і Сполучені Штати, і їхніх союзників, і решту світу.
Політика Трампа: останні новини
Як писав УНІАН, після перемоги на виборах Трамп відверто проголосив намір анексувати Гренландію, взяти під контроль США Панамський канал та висловлював бажання анексувати Канаду, або принаймні переглянути кордони з нею.
Також ми розповідали, що Трамп пригрозив Україні великими проблемами, якщо вона не підпише угоду про корисні копалини. Цю угоду розкритикували у західних ЗМІ як аморальну та кабальну для України.
Тим часом Трамп продовжує розповідати, як він вірить у добрі наміри Путіна, хоча той очевидно тягне час, аби продовжувати війну, що визнавав і сам же Трамп.