Наслідки російського обстрілу в Харкові, червень 2022 року (Фото: REUTERS/Leah Millis)
Зазначається, що РФ наполягатиме, щоб частина цих коштів була витрачена на відновлення тимчасово окупованих територій, які знаходяться під контролем російських військ.
Після того, Росія розпочала повномасштабне вторгнення у 2022 році, США та союзники заборонили транзакції з центральним банком і міністерством фінансів Росії, заблокувавши від 300 до 350 мільярдів доларів російських активів, здебільшого європейських, американських і британських державних облігацій, які зберігаються в європейському депозитарії цінних паперів.
Хоча переговори між Росією та США перебувають на дуже ранньому етапі, одна з ідей, яку обговорюють у Москві, полягає в тому, що Росія може запропонувати використання значної частини заморожених резервів для відбудови України в межах можливої мирної угоди, повідомили три джерела, обізнані з ситуацією.
Минулого року Світовий банк оцінив загальну вартість відбудови та відновлення в Україні в $486 млрд.
У Кремлі відмовилися надати виданню коментар.
Reuter зазначає, що ідея про те, що Росія може погодитися на використання заморожених коштів для відбудови України, прозвучала вперше й «може дати уявлення про те, на які компроміси готова Москва».
Переговори США і РФ в Ер-Ріяді та заяви Трампа — головне
18 лютого в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбулися перші переговори між США і Росією з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Вони тривали 4,5 години. І в США, і в РФ загалом заявили, що вони пройшли позитивно, сторони досягли низки погоджень щодо співпраці.
Президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна ніколи не піде на ультиматуми Москви і не прийме результати переговорів без своєї участі.
Після переговорів Трамп виступив із низкою заяв, максимально близьких до тез російської пропаганди. Він відкинув обурення України через неприсутність на переговорах в Ер-Ріяді та переклав на Київ відповідальність за вторгнення Росії. Він також заявив, що рейтинг Зеленського нібито впав до 4%, хоча, згідно з даними КМІС, показник довіри до президента України перевищує 50%.
Трамп також звинуватив Україну в розтраті «350 млрд доларів американської підтримки» і заявив, що Росія може швидко зруйнувати українські міста, зокрема Київ, але «економить ракети».
19 лютого президент США розкритикував Володимира Зеленського, заявивши, що він за три роки нібито «не організував жодної зустрічі» для початку мирних переговорів.