ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

Мирні переговори – чому Трампу не варто поспішати зустрітися з Путіним — УНІАН


На думку Вольфганга Ішингера, ціна майбутнього миру для російського диктатора повинна бути максимально високою.

Шлях до миру в Україні не буде швидким, і американсько-російські переговори не завершаться за кілька тижнів, вважає колишній посол Німеччини в США та Великій Британії, президент Фонду Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, який головував на Мюнхенській конференції з 2008-го по 2022 рік. За його словами, шлях до миру буде “складним і болісним”. Про це пише Politico.

На думку Ішингера, ті, хто вважає, що для України потрібні тільки гарантії безпеки та лінія припинення вогню і що переговори можуть завершитися за кілька тижнів, видають бажане за дійсне. Тим часом треба готуватися до “тривалого і надзвичайно складного процесу, який займе багато місяців”.

“Президент Росії Володимир Путін не захоче створювати враження, що він танцює під дудку Вашингтона. Уся безпекова ситуація в Європі, скасування санкцій, контроль над ядерними та звичайними озброєннями, загальна стратегічна стабільність – все це потрібно буде обговорити”, – зазначив ексглава Мюнхенської конференції.

Він наголосив, що російський диктатор вимагатиме рівноправності із президентом США Дональдом Трампом, і він “точно знає дві речі: Трамп піде назавжди до початку 2029 року”, а також “президент США майже будь-якою ціною захоче уникнути військового конфлікту з Росією”. 

Читайте також:

На думку Ішингера, Заходу “ні в якому разі не можна зменшувати підтримку України – навпаки, її потрібно посилювати”, адже, за його словами, “чим нижча ціна припинення вогню, тим дорожчим буде наступний мир”:

“Ціна для Путіна повинна бути максимально високою”.

Також експосол висловив думку, що Трамп не повинен поспішати зустрітися із Путіним: рання зустріч була б “абсолютно незаслуженою винагородою для російського лідера”. Два лідери, вважає Ішингер, мають зустрітися “лише наприкінці багатообіцяючого переговорного процесу”.

Крім того, допускає експосол, російська сторона “цілком може планувати раптовий військовий напад або великий наступ, щоб підірвати західні чи українські уявлення про переговорну базу”. Тому “має бути місце для реалізму”.

Також ексглава Мюнхенської конференції висловив сумнів щодо того, чи зможуть війська країн Європи охороняти лінію припинення вогню. Тут, за його словами, “диявол криється в деталях”.

“Оцінки кількості військ, необхідних для ефективного забезпечення безпеки 1000-кілометрової лінії зіткнення, коливаються від 50 до 200 тисяч – останню цифру надав сам президент України Володимир Зеленський. Реально, чи могла б Європа політично чи військово впоратися з цим, тоді як Бундесвер намагається розгорнути бригаду в Литві?” – пише Ішингер.

Він вважає, що варто розглянути “можливе залучення військ із третіх країн, включаючи, наприклад, Індію”.

“Важливо, щоб ми не вигадували недалекоглядних рішень, а визначали довгострокові пріоритети та готувалися до складного, болісного переговорного процесу, який через свою надзвичайну складність може зайняти багато часу”, – підсумував Ішингер. 

Переговори США і РФ: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, мирні переговори не приведуть до завершення війни в Україні через упертість Путіна. Як писало Foreign Policy, що Путіну вдалося затягнути війну довше, ніж очікував багато хто. Той факт, що РФ вдалося вижити за таких обставин, переконав його в тому, що вторгнення в Україну має сенс.

Стало відомо, що Трамп таємно доручив займатися війною в Україні ще одному спецпредставнику –  Стівену Віткоффу. The New York Times повідомило, що кілька тижнів тому американський президент “таємно надав Віткоффу повноваження розширити його портфоліо за межі Близького Сходу з метою відкриття переговорного каналу з росіянами”.

Більше того, спецпосланець Трампа Віткофф уже літав до Москви, щоб звільнити затриманого американського вчителя Марка Фогеля. Радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц заявив про успішний обмін з російською стороною, назвавши його “проявом доброї волі” та кроком до завершення війни проти України.

Вас також можуть зацікавити новини: