ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

Вибори в Україні – депутат назвав умови для їх проведення — УНІАН


Допоки не будуть усунуті загрози безпеці наших громадян, територіальній цілісності та державному суверенітету, скасування правового режиму воєнного стану дуже малоймовірне.

Проведення виборів в Україні можливе лише після завершення воєнного стану, для чого також існують певні умови. Про це в ефірі Radio NV сказав народний депутат від “Слуги народу”, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Відповідаючи на запитання щодо проведення виборів після завершення воєнного стану, і за яких обставин він може завершитися, Веніславський нагадав, що правовий режим воєнного стану вводиться не лише тоді, коли йдуть активні бойові дії, а й коли є загроза.

“Тому доки не будуть усунуті самі загрози, які будуть загрожувати нашій безпеці, безпеці наших громадян, територіальній цілісності, державному суверенітету, скасування правового режиму воєнного стану дуже малоймовірне”, – сказав парламентар.

Веніславський додав, що зараз про це говорити дуже складно, тому що все залежить від дуже багатьох чинників. Він зауважив, що Росія намагається тиснути на всіх напрямках, по всіх лініях фронту: і на південному, і на східному, і на Донбасі.

“Тому для того, щоб розуміти, коли буде завершено правовий режим воєнного стану, я б рекомендував дочекатися десь хоча б кінця лютого, коли ми отримаємо не лише якісь політичні заяви президента Трампа і його вищого, скажімо так, політичного керівництва, але й конкретні дії. Тому що буде багато залежати від конкретних заходів, яких буде вживати адміністрація Сполучених Штатів Америки по відношенню до Росії, які будуть сигнали посилати, що вони мають робити, що не мають”, – зазначив депутат.

Так, за його словами, наразі є багато невідомих, які зараз не дозволяють нам навіть уявити, яким може бути формат, які будуть підстави для припинення правового режиму воєнного стану.

На запитання, чи можуть США наполягати на зупинці “гарячої” фази війни, “заморозці” фронту і проведенні виборів в цей час, і чи допускає він скасування дії воєнного стану в разі просто “заморозки” фронту, Веніславський, зокрема зауважив, що станом на сьогодні “сумнівів у легітимності ні президента, ні парламенту немає”.

“Якщо ми проведемо вибори в умовах, коли значно більші частини території України є окупованими, коли у нас мільйони громадян України перебувають за кордоном, і забезпечити їм можливість участі у виборах – навіть при всьому бажанні – це фізично неможливо”, – сказав він.

Парламентар додав, що українські дипломати, які забезпечували організацію виборчого процесу, розповіли, що коли декілька тисяч громадян України прийшли проголосувати в одній з країн, то “це був хаос” і там “створювали майже наметові містечка для того, щоб і воду, і їжу, і так далі”. “Не можна було фізично проголосували”, – зазначив Веніславський.

Він зауважив, що з точки зору міжнародного права провести вибори, окрім як на території дипломатичних представництв та консульських установ, практично неможливо. “Тому що лише це є суверенною територією України, де ми можемо проводити вибори”, – сказав депутат.

Так, підсумував він, усі ці фактори – окупація територій, перебування громадян України за кордоном, відсутність гарантій безпеки та рівних можливостей участі в агітації – навпаки, в результаті “призведуть до підстав сумніватися в легітимності нашої влади”.

Вибори в Україні – новини

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що вибори в Україні відбудуться вже після завершення “гарячої” фази війни та скасування дії воєнного стану.

Говорячи про свою легітимність, він нагадав, що у 2019 році за нього проголосували 73% виборців, і запевнив, що завжди відкритий до проведення виборів.

Вас також можуть зацікавити новини: