На БТА Банк претендує колишній депутат із Дніпра (Фото: НБУ / Flickr)
Як йдеться в рішенні АМКУ, у разі якщо угода отримає схвалення Національного банку і буде завершена, Мішалов стане власником 70% акцій, а Шевчук — 30%.
Мішалов — колишній депутат і секретар Дніпровської міської ради. Відомий тим, що 2021 року задекларував 18 000 біткоїнів, що робить його доларовим мільярдером. Він є керівним партнером заводу Дніпропрес Сталь, співзасновником інтернет-провайдера Фрегат, який входить до п’ятірки найбільших в Україні, і видання Інформатор.
Forbes Україна вказує, що Мішалов і Шевчук — співвласники мікрофінансової компанії Є Гроші.
БТА Банк зареєстровано 10 грудня 1992 року, він є правонаступником ВАТ Український кредитно-торговий банк. Єдиний акціонер — АТ БТА Банк (Казахстан). Кінцевий бенефіціар — казахстанський підприємець Кенес Ракішев. Активи БТА Банку на 1 грудня 2024 року становили 368,5 млн грн, за 11 місяців минулого року він отримав 31,5 млн грн прибутку.
Як повідомлялося, у січні 2022 року казахстанський БТА Банк офіційно перестав бути співвласником найстарішої страхової компанії України Оранта.
Український БТА Банк планував купити казахський необанк Kaspi, який у лютому 2022 року подав пакет документів до Національного банку України для отримання дозволу на цю угоду. Однак угоду не було завершено.
Раніше на купівлю українського БТА Банку претендував білоруський бізнесмен Микола Воробей, який мав значні бізнес-інтереси в Україні та ділові зв’язки з кумом Путіна Віктором Медведчуком.
24 січня 2025 року Антимонопольний комітет дозволив двом громадянам України отримати контроль над БТА банком. Деталі можливої угоди на той момент не повідомляли.
Крім того, 2020 року на купівлю українського БТА Банку претендував білоруський бізнесмен Микола Воробей із великими бізнес-інтересами в Україні та діловими зв’язками з кумом Путіна Віктором Медведчуком. Неофіційно його називали «гаманцем Лукашенка».