Президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо (Фото: REUTERS/Anna Voitenko)
Про це 7 лютого повідомила керівниця банку Оділь Рено-Бассо в коментарі агентству Reuters.
За її словами, ЄБРР зосередиться на підтримці приватного сектору України, особливо на енергетичній сфері — після неодноразових російських атак на енергомережу та іншу інфраструктуру.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року ЄБРР активізував свою діяльність в Україні, інвестувавши понад 6,2 млрд євро в різні сектори. У 2024 році банк виділив країні рекордні 2,4 млрд євро, повідомляє видання.
«Ми плануємо продовжити цей рівень інвестицій. Як мінімум, ми націлені на 1,5 мільярда євро інвестицій, але якщо ми зможемо зробити більше, ми зробимо це», — сказала Рено-Бассо під час свого візиту до Києва.
За її словами, діяльність ЄБРР залежить від попиту, але фінансова установа готова збільшити свої інвестиції в Україну приблизно до 3 млрд євро на рік — щойно закінчиться війна.
Рено-Бассо зазначила, енергетичний сектор України є одним із ключових пріоритетів ЄБРР у 2025 році, а також у майбутньому, оскільки проєкти з модернізації галузі та розвитку відновлюваної енергетики можуть стати двигуном приватних інвестицій після закінчення війни РФ проти України.
«Є великий потенціал, тому це викличе великий інтерес з боку іноземних інвесторів, і це викличе більшу активність у країні — це дійсно стимулюватиме динаміку зростання», — сказала вона.
Допомога Україні від ЄБРР — що відомо
19 грудня 2024 року в Міністерстві розвитку громад і територій заявили, що Укрзалізниця отримає від ЄБРР рекордну суму — 480 млн євро — на оновлення парку електровозів і будівництво газової електрогенерації.
2 січня 2025 року в ПАТ Укрнафта заявили, що ЄБРР розпочав на власній електронній платформі процедури закупівель газових електростанцій у межах кредитної та донорської угоди з держкомпанією.
За словами директора Укрнафти Сергія Корецького, закупівля через платформу ЄБРР означає, що «буде дотримано найвищих стандартів конкурсного відбору, прозорості та доброчесності».
Проєкт фінансується коштом позики ЄБРР, співфінансується із залученням інвестиційних грантів від Нідерландів, США та Норвегії, а також спеціального гранту технічного співробітництва.