Геннадій Боголюбов має відновити контроль над компаніями, активи яких оцінюються в $1 млрд (Фото: focus.ua)
Високий суд Лондона зобов’язав ексспіввласника групи Приват Геннадія Боголюбова докласти всіх розумних зусиль, щоб відновити діяльність 21 ліквідованої компанії на Британських Віргінських островах (БВО) та надати про це звіт.
Ці юрособи, йдеться в рішенні суду, володіли активами на суму близько $1 млрд. Але тепер їх виключили з реєстрів і це блокує доступ до їхньої власності. Самі активи тепер мають належати уряду Британських Віргінських Островів, хоча вони заблоковані за ініціативи ПриватБанку. Загальна сума претензій найбільшого українського банку, який зараз належить державі, до своїх ексвласників становить близько $10 млрд.
Усе це сталось через те, що Боголюбов відмовився сплачувати реєстраційні внески, а це невеликі суми, як зазначають у рішенні Лондонського суду. І через це юрособи виключили з реєстрів.
Компаніями він володіє на паритетних основах із своїм давнім партнером, а нині резидентом київського СІЗО Ігорем Коломойським, який не може сплатити свою частину внесків. Лондонський суд фактично зобов’язав Боголюбова заплатити за партнера.
20 грудня 2017 року Високий суд Лондону як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів («worldwide freezing order» — WFO) ексвласників банку Коломойського і Боголюбова і шести компаній на суму $2,6 млрд. З урахуванням відсотків ($500 тис. на день) на сьогодні сума досягла $4,2 млрд.
Також суд зобов’язав ексвласників ПриватБанку розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи, тобто юристам. Та витрачати не більш ніж 20 тис. фунтів на тиждень.
NV Бізнес дізнався, що через бездіяльність Боголюбова з’явився ризик втратити $1 млрд коштів, на які було накладено всесвітній арешт.